Добродомов про суддю-«стрілка» Бурана: Це вирок усій судовій системі

Неадекватна поведінка судді-хабарника Олексія Бурана, який відкрив вогонь по детективах НАБУ, лише вкотре доводить гниль усієї судової системи, яка так і не пройшла процес очищення.

Таку думку висловив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов в ефірі телеканалу «NewsОne».

«Суддя, якому інкримінують хабар у 500 тисяч грн, «виправдовується» тим, що насправді взяв лише 120 тисяч, а щодо до пострілів у детективів НАБУ, то каже, що стріляв лише раз. Начебто від цього його поведінка стає адекватною: безкарні роками судді просто втратили відчуття реальності», –констатує нардеп.

За словами парламентаря, головна проблема саме в тім, що таких «буранів» у прогнилій системі правосуддя – безліч.

«Депутати вже не раз намагалася притягнути до відповідальності таких одіозних суддів як Вовк, Кицюк. Але вони і досі працюють та ухвалюють неправомірні вироки. Те ж стосується і судді київського Печерського суду міста Києва В’ячеслава Підпалого, який зняв арешт із рахунків Сергія Арбузова та його дружини – а це майже 400 млн. гривень. Понад те, учора суддя Царевич, яка засуджувала автомайданівців, пройшла переатестацію», – навів приклади парламентар.

Наразі ж, говорить Добродомов, «війну» із злочинцями у мантіях ведуть лише окремі народні депутати та правоохоронці, які мають гідність і честь. Зокрема, Антикорупційний комітет ВРУ вже звернувся до Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з вимогою відреагувати на  дії суддів Окружного адмінсуду Києва – Данилишина, Келеберду та Качура, які своїми рішеннями відновлюють на посадах людей, які не пройшли люстрацію.

«Але таких поодиноких кроків від групи небайдужих, вочевидь,замало! Очищення суддівської системи має відбуватися системно та радикально – через потужну реформу, повне оновлення складу. А для цього має бути політична воля вищого керівництва країни. Втім, наразі видається, що владу влаштовує ситуація, коли існують кишенькові суди та ручні судді», – резюмував нардеп.

Фото: www.bbc.com