скачанные файлы

Добродомов просить ГПУ та Прем’єра перевірити факти зловживання керівництвом «Ощадбанку»

Народний депутат України, лідер громадського руху «Народний контроль» Дмитро Добродомов звернувся до Генерального прокурора України Віктора Шокіна і  Прем’єр-міністра України  Арсенія Яценюка з вимогою перевірити факти  зловживання  службовим становищем керівників державного банку АТ «Ощадбанк».

За словами депутата, зі ЗМІ стало відомо, що вище керівництво «Ощадбанку» в травні 2015 року літало чартерним рейсом  у Варшаву на фінал Ліги Європи з футболу. На поїздку було витрачено щонайменше 0,7 млн. гривень.

«На борту літака були голова банку Андрій Пишний із дружиною Людмилою, його заступники Анатолій Барсуков, Євген Драчко, Ірина Земцова, Андрій Стецевич та Антон Тютюн, а також Голова наглядової ради Роман Греба і колишній член наглядової ради Світлана Войцеховська. Загалом до Варшави спецрейсом полетіло15 пасажирів, а на зворотному шляху у літаку виявилося вже 27 осіб», – розповів Дмитро Добродомов.

До речі, керівництво «Ощадбанку» здійснювало політ через приватну компанію «Аеростар», де найдешевші польоти вартують 0,7 млн. гривень без урахування аеропортових зборів і оренди VIP-залів.

«І це відбувається у час, коли Україна бере іноземні кредити, просить допомогу у сусідніх країн, збільшує податкове навантаження на населення, урізає пільги, – наголосив Дмитро Добродомов. – Минулого тижня керівництво «Ощадбанку» провело переговори із Комітетом кредиторів щодо реструктуризацію боргу 1,3 млрд доларів. Причиною була неможливість надалі обслуговувати свої кредити».

Відтак Дмитро Добродомов  звернувся до ГПУ із вимогою  надати інформацію про те, чи було внесено ці відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) про вказані факти корупційних зловживань. Якщо були, то вказати номер, за яким ці відомості внесенні до ЄРДР, за якими статтями Кримінального Кодексу України, якого числа, які було вчинено слідчі дії, на якій стадії перебуває розслідування провадження.

«Якщо не було внесено відомості про ці факти, прошу на підставі викладених фактів, керуючись ст. 60, 214 Кримінального процесуального кодексу України внести цю заяву до ЄРДР та розпочати кримінальне провадження за фактом зловживання вищим керівництвом АТ «Ощадбанк» своїм службовим становищем та розтрату коштів у особливо великих розмірах», – додав нардеп.

Він також звернувся до Прем’єр-міністра надати пояснення та провести службову перевірку цього випадку, вжити заходів реагування, «зокрема розглянути доцільність перебування на посаді Голови правління АТ «Ощадбанк» Андрія Пишного, його заступників Анатолія Барсукова, Євгена Драчка-Єрмоленка, Ірини Земцової, Андрія Стецевича та Антона Тютюна, а також Голови наглядової ради банку Романа Греби.