Добродомов: Садовий проштовхує своїх чиновників до міськради

Учора, 18 жовтня, у Львові вперше відбулися дебати кандидатів на посаду міського голови. Прибули всі 10 претендентів на крісло мера та чинний очільник міста. Про це йдеться у сюжеті програми «Подробиці» на телеканалі «Інтер».

Під час дебатів кожен із учасників по черзі розповідав, чому саме він має керувати містом. Також відповідали на питання своїх опонентів. Найгостріший діалог відбувся між народним депутатом України, лідером партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитром Добродомовим та львівським головою Андрієм Садовим.

debaty1

Так, кандидат Дмитро Добродомов поцікавився  в Андрія Садового: чому у списках партії «Самопоміч» третина кандидатів до Львівської міської ради – нинішні чиновники.

“Чиновник – це той, хто працює в органах місцевого самоврядування на посаді. Я переконаний, що пані Маруняк, яка є керівником Сихівської адміністрації, буде прекрасним депутатом», – заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Відповідь про те, що це професійні люди, мене не влаштовує. Питання не в професіоналізмі. Питання  в правильній адекватній системі та розподілі функцій чиновників і депутатів. Депутати контролюють діяльність чиновників», – наголосив Дмитро Добродомов.

Натомість, навіть отримавши депутатство у Львівській міській раді, держслужбовці залишаться  на своїх посадах, відтак про жоден контроль за роботою чиновників не йтиметься. Діятиме так звана «кругова порука».

«Якщо депутат і чиновник – одна особа, то це однозначно корупція», – заявив Дмитро Добродомов.

Нагадаємо, публічні дебати кандидатів на посаду міського голови Львова були організовані в рамках проекту «Детектор кандидата» від Комітету виборців України та West-Ukrainian ResourceCenter за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».