Добродомов: Як надають статус учасників АТО, вражає несправедливістю

Те, як і кому сьогодні надається статус учасника АТО, вражає несправедливістю. Зокрема звання учасників бойових дій без проблем  у короткий термін  – від 4 до 20 днів – отримують чиновники, представники влади. Натомість реальні бійці місяцями не можуть добитися обіцяних державою пільг.

Про це заявив народний депутат України Дмитро Добродомов у коментарі для програми «Дістало!» на телеканалі  на ICTV (випуск за 24.08.15, сюжет «Бої зі своїми»).

«Лідер політичної партії «Громадський рух «Народний контроль»  наголосив, що багато воїнів залишилися без гарантованого державою соціального захисту, а оформлення статусу учасника бойових дій й надалі залишається  великою проблемою. Натомість чиновники, які й близько пороху не нюхали, без найменших докорів сумління гордо називають себе такими.

«Це питання совісті, ймовірно, чиновники справді вважають героїзмом один лише коротенький перетин межі з Донецькою чи Луганською областями», – прокоментував нардеп.

Так, Дмитро Добродомов, який досліджує випадки надання статусу учасника АТО не за участь у бойових діях, а за  посаду, навіть уклав цілий рейтинг таких «бійців». Серед них кілька представників Адміністрації Президента, податківці, представники обласних автодоріг, прокурори. Перелік поповнюється щотижня.

«Це створює напругу і відчуття соціальної несправедливості», – наголосив Дмитро Добродомов.

Варто зазначити, що народний депутат Дмитро Добродомов упродовж кількох місяців систематично займається питаннями незаконно надання статусу учасника АТО і чиновницьким «туризмом» на схід, є членом робочої групи, створеної на базі оборонного комітету.

Під час роботи вдалося викрити випадки, коли навіть високопосодовці, представники уряду утримували звання учасників бойових дій. Зокрема резонансу набула справа екс-заступника міністра регіонального розвитку будівництва і ЖКГ України Дмитра Ісаєнка, якого депутати змусили написати заяву про відмову статутна учасника бойових дій.

Також Дмитро Добродомов вимагає звільнення бродівського військового комісара, який отримав статус учасника АТО лише за те, що одного разу супроводжував волонтерський вантаж на схід.