nku

Добродомов вимагає перевірити факти корупції в КНУ ім. Т. Шевченка

Народний депутат України, секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитро Добродомов підтримав студентів Київського національного університету ім. Т. Шевченка, яких відрахували начебто за провал сесії. Утім є підозра, що керівництво вишу налякав їх унікальний проект, в якому викривають факти корупції в університеті.

Так, історія студентів Володимира Коваля та Івана Кучерявого вже набула розголосу в Україні.  Молоді люди відкрито виступили проти корупції у своєму виші. У рамках власного проекту «ШеваПил» вони виявили та озвучили факти зловживань адміністрацією навчального закладу.

Для прикладу, студенти повідомили про сумнівні тендери на постачання продуктів, які шість років поспіль виграєфірма «Стелла-2». Як з’ясували студенти, фірма працює лише з КНУ ім. Т. Шевченка, а продукти постачає за відверто завищеними цінами. Окрім того, як стверджують Коваль та Кучерявий, за поселення у 2-місну кімнату в одному із гуртожитків університету у студентів вимагають 200-400 доларів.

«Оскільки активісти проекту «ШеваПил» оприлюднюють факти корупції у КНУ ім. Т. Шевченка, то виникають сумніви, за що були відраховані хлопці: за академічну неуспішність чи громадську діяльність», – коментує Дмитро Добродомов.

Щоб вияснити реальні причини відрахування студентів, народний депутат звернувся до міністра освіти і науки України Сергія Квіта із проханням створити комісію, яка би об’єктивно оцінила рівень знань Коваля та Кучерявого. На думку Добродомова, Міністерство має піти назустріч, тим паче, що на захист студентів стали й інші парламентарі. Зокрема, таке ж звернення пану Квіту надіслала народний депутат Вікторія Пташник.

Також Дмитро Добродомов вимагає доручити відповідним органам перевірити факти  ймовірних зловживань у КНУ ім. Т. Шевченка, про які йдеться у проекті «ШеваПил».

zvern

zvern2