Добродомов запитав у Гройсмана, чи мають члени Кабміну подвійне громадянство (+відео)

За різною інформацією понад 100 депутатів Верховної Ради та ряд міністрів мають два та більше громадянств.

Під час засідання години запитань до уряду у ВРУ лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням повідомити, чи мають члени уряду паспорти інших держав.

«Після скандальної ситуації з подвійним громадянством Артеменка, якого цілком законно позбавили громадянства, а потім і мандату нардепа, скажіть, чи відомі вам факти наявності подвійного громадянства серед ваших міністрів, в.о. міністрів та заступників. Чи ви цікавилися цим питання? І які будуть ваші дії, якщо хтось з ваших підлеглих має подвійне громадянство», – запитав нардеп.

Гройсман відповів, що за наявною в нього інформацією щодо громадянства жодних порушень чинного законодавства в уряді немає.

«Якщо у вас є інформація, що хтось з членів уряду має подвійне громадянство та порушує закон, передайте дані мені, а я їх перевірю», – додав прем’єр-міністр.

Нагадаємо, що «Народний контроль» звернувся до посольств декількох країн світу, зокрема США, Канади, Великобританії, Ізраїлю та ін., з вимогою повідомити, чи мають наші політики їхнє громадянство. Таке ж звернення направлено в українські відомства: Міністерство юстиції, Міністерство закордонних справ та СБУ.

Також «Народний контроль» надіслав звернення до кожного члена Кабміну з вимогою надати інформацію, чи мають вони громадянства інших країн.