68023

Добродомов відреагував на вирок екс-ректора Мельника зверненням у ГПУ

Народного депутата України, лідера «Громадського руху «Народний контроль» Дмитра Добродомова цікавить, як велося слідство у справі екс-ректора Національного університету державної податкової служби України Петра Мельника, упійманого на хабарництві, якщо врешті не вистачило доказів, щоб у суді довести провину обвинуваченого.

Відповідні депутатські звернення вже скеровані міністру внутрішніх справ Арсену Авакову і Гепрокурору Віктору Шокіну.

Як відомо, у 2013 році Петра Мельника затримали при отриманні хабара у 80 тис. гривень за вступ у Податкову академію в Ірпіні. Тоді Мельника відпустили під домашній арешт, одягнувши на нього електронний браслет. Утім екс-ректор зумів втекти з країни. Повторно його затримали навесні 2014 року. А 8 липня цьогоріч суд виправдав Мельника, зобов’язав повернути йому заставу – 609 тисяч грн. Своє рішення судді аргументували «недостатньою кількістю доказів вини, яке надало обвинувачення».

Відтак Дмитро Добродомов просить Авакова і Шокіна пояснити, чи надало слідство достатніх доказів і фактів про вину Петра Мельника, а ще надати інформацію, чи вжило слідство усіх необхідних заходів, зібрало достатньо доказів перед тим, як передавати справу у суд.

Окремим  є  питання: яку відповідальність поніс Петро Мельник за те, що знявши електронний браслет,  виїхав з України. Адже факт порушення умов запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту – беззаперечний.

Також Дмитро Добродомов підготував депутатське звернення  до голів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Вищої ради юстиції України Сергію Козьякову та Ігорю Бенедисюку. У ньому він вимагає перевірити суддів Ірпінського міського суду С.В. Апінка, А.В. Мікуліна, Д.С. Кухленко, які винесли рішення у справі Мельника, «на предмет порушень як законодавства України, так і суддівської присяги».  А ще дати оцінку правомірності суддівського рішення.

«Судова і правоохоронна системи ніколи не зможуть повернути довіри у суспільства, якщо навіть такі резонансні справи, як екс-ректора Мельник, закінчуватимуться випрадовувальними вироками. І це передусім відповідальність вищого керівництва МВС, прокуратури, судочинства», – наголосив Дмитро Добродомов.

Нагадаємо, Дмитро Добродомов – серед народних депутатів, які підписали проект постанови  про звільнення Віктора Шокіна. Також саме за його ініціативи Антикорупціний комітет 15 липня прийняв рішення рекомендувати ВРУ висловити недовіру Генпрокурору через корупційні скандали у ГПУ.

Також  Дмитро Добродомов підписав і проект Постанови щодо звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з його посади. За словами Добродомова, останньою краплею для нього стала саме реакція міністра на справу Сергія Чеботаря, який опинився в епіцентрі як корупційних скандалів, так і у справі з побиттям журналістів проекту «Наші гроші».

«Ще до перепризначення ми на фракції наголошували на тому, що такі люди не мають права взагалі обіймати посади. Але Арсен Аваков мав іншу думку з цього приводу. Не дослухався до депутатів з коаліції, а через півроку вся країна побачила, що з того вийшло. Не дослухався він до наших порад, навіть, я сказав би, вимог, які висував тоді, наприклад, БПП щодо саме пана Чеботаря. Зараз  тінь лягла на всю міліцію через таку позицію», – розповів Дмитро Добродомов в інтервʼю «Радіо Свободі»



Коментарі

[vivafbcomment]