Дочірнє підприємство «Луцькводоканалу» займатиметься сумнівними видами діяльності

У Луцьку створюють дочірнє підприємство при комунальному «Луцькводоканалі», щоб продавати електроенергію.
Погодили ініціативу під час сесії Луцької міської ради 30 січня.
Втім, окрім електрики підприємство постачатиме газ, займатиметься каналізуванням та очищенням стічних вод, прибиранням, будівництвом трубопроводів, будівельними роботами, інформаційними послугами, стягуванням платежів та іншим. Загалом у статуті прописано 39 видів діяльності.
Фракція «Народний контроль» не голосувала за відповідний проект рішення.
На думку депутата Анни Мовяк, дочірнє підприємство створюється виключно під одну особу та це створює чимало ризиків для громади міста.
Вона внесла ряд правок до документа, проте більшість не підтримала. Зокрема депутат пропонувала назвати це дочірнє підприємство комунальним, забрати слово аудит, аби не виникло ситуації, що воно перевіряє засновника «Луцькводоканал».
Мовяк додала, що у статуті не прописані правові відносини між власником та дочірнім підприємством.
Про ризики також наголосив керівник фракції Павло Данильчук. Він сказав, що цей проект рішення нагадує ситуацію, пов’язану із «Луцьктеплом», коли міська рада проголосувала, щоб віддати приватному підприємству котельню на Карбишева.

«У нас є профільні комунальні структури, які займаються різними напрямками. Наприклад, «Луцьксвітло» може надавати послуги з електропостачання. Але таке бажання виникло чомусь у «Луцькводоканала», коли нещодавно змінилося керівництво. І ви прописуєте ряд різних послуг та функцій, які не є притаманні для роботи цього комунального підприємства. Тому у мене є сумніви», – сказав він.

Разом з тим, проект рішення був винесений на розгляд від бюджетної комісії за два дні до сесії. А це є порушення Закону «Про доступ до публічної інформації».