ddd

Дохідну частину бюджету треба формувати з надприбутків олігархів, а не продаючи стратегічні підприємства, – Добродомов

До проекту Бюджету-2017 є чимало питань, проте головне із них – з чого формуватиметься дохідна частина, та як забезпечити адекватне підняття зарплат.

Про це під час брифінгу в УКМЦ заявив лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов, презентуючи законопроект №5158.

«Уряд має намір отримати 171 мільярдів гривень від приватизації підприємств, через субсидії віддати монополістам 52 мільярди, а ще планує підняти зарплати на 10%, що не покриє навіть рівня прогнозованої інфляції. Саме тому треба на законодавчому рівні встановити галузеву мінімальну зарплату для робітників експортних галузей, і таким чином змусити олігархів платити»,– пояснив Дмитро Добродомов.

Він зазначив, що у законопроекті №5158 прописаний механізм нарахування галузевої мінімальної зарплати, розмір котрої буде прив’язаний до вартості продукції, яку підприємства експортують за кордон за світовими цінами.

Передусім ідеться про робітників металургійної, аграрної та машинобудівної галузі, частка експорту котрих становить понад половину усієї продукції, яку Україна постачає за кордон.

«Ми пропонуємо через відповідні зміни в законодавстві змусити українських олігархів надприбутки з експорту металу, агропродукції та машинобудування, класти не у власну кишеню, а виплачувати їх робітникам у вигляді зарплат та спрямовувати у держбюджету у вигляді податків», – пояснив нардеп.

Парламентар зауважив, що зараз заробітна плата робітників металургійної галузь ледве сягає 4-5 тис грн, тоді як у сусідній Польщі – це 1,3 тис доларів.

Нагадаємо, у ВРУ зареєстровано законопроект №5158 про встановлення галузевої мінімальної зарплати для робітників експортних галузей. Ініціаторами законопроекту №5158 виступили депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль»  Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський та Андрій Антонищак