byudzhet

Дохідну частину бюджету треба наповнювати грошима українських олігархів, а не закордонними позиками, – Добродомов

Закладене в Проект бюджету-2017 збільшення зарплат бюджетників на 10% не покриє навіть рівня інфляції.

Про це заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов, коментуючи розгляд поданого Урядом проекту бюджету.

«Але де взяти гроші навіть на таке незначне підвищення? З того, що ми бачимо в поданому проекті, – з грошей МВФ та приватизації стратегічних об’єктів. Ми ж пропонуємо змусити олігархів почати платити адекватні зарплати людям на їхніх підприємствах і таким чином підняти вдвічі доходи 5 мільйонів сімей (працівників  металургійної, агро- та машинобудівної галузей, – ред.) та збільшити дохідну частину бюджету за рахунок податку з цих зарплат», – пояснив він.

Для цього, зазначає нардеп, Парламент має проголосувати за введення галузевої мінімальної зарплати.

«На підприємствах, котрі збувають свою продукцію закордон за світовими цінами, мають бути адекватні зарплати. Врегулювати їх можна через галузеву мінімальну зарплату. Коли люди матимуть на руках більше «живих грошей», – це дасть поштовх і малому бізнесу, адже зараз головна проблема – бідність, низька платоспроможність населення. Люди економлять на всьому», – наголосив Добродомов.

Нагадаємо, «Народний контроль» пропонує запровадити галузеву мінімальну зарплату для працівників орієнтованих на експорт підприємств, що належать олігархам (металургійні та машинобудівні заводи, агрохолдинги, де задіяні понад 30% працюючого населення країни).

У законопроекті, який  розробили депутати «Народного контролю» разом із профспілковими організаціями, пропонується, щоб для працівників даних галузей мінімальна зарплата встановлювалась удвічі більшою (наприклад, якщо з наступного року мінімальна зарплата буде на рівні 2 300 грн, то для працівників згаданих галузей мінімальна зарплата дорівнюватиме 4 600 грн).

Це дасть змогу збільшити прибутки понад 5 мільйонів родин (у металургійної галузі працює 2 мільйони осіб, в агросекторі – майже 3 млн. В разі ухвалення законопроекту  вони отримуватимуть удвічі більші зарплати).  Це також дозволить підняти зарплати і бюджетникам, але не на 7-10%, (як це зараз пропонує Уряд), а щонайменше на 20-30% (за рахунок збільшення доходів бюджету з податку на зарплати на згаданих підприємствах).