IMG_0273

Дороге комунальне майно у Львові управління Свистун віддає в оренду лише «своїм», попри річні борги, – депутат (+відео)

Заява під час минулої сесії керівника міського управління комунальної власності Інни Свистун, що ГО «Самопоміч» – найкращий платник за оренду приміщень, не відповідає дійсності. Ще влітку 2016 організація мала майже річну заборгованість перед містом і передала всю орендовану площу в центрі Львова – 318,2 кв. м на пл. Міцкевича, 6/7 – в суборенду політичній партії «Об’єднання Самопоміч».

Як повідомив представник постійної комісії комунального майна у Львівській міськраді, депутат з фракції «Народний контроль» Тарас Ворко, про це свідчать відповідні протоколи засідань.

«Вирішуючи, кому віддавати комунальну власність в оренду профільне управління та його  «ручна» комісія, де більшість за чиновниками, керуються не офіційними положеннями міськради та інтересами громади, а принципом «свій» –  «чужий». Цьому є офіційні підтвердження», – говорить депутат.

Він навів приклад, коли у травні торік ГО «Союз Ветеранів Десанту» подала заявку на оренду площі у 293 «квадрати» на пл. Міцкевича 6/7, щоб організувати соціальний хостел для військових. Йдеться про організацію, що об’єднує ветеранів АТО та займається вирішенням соціальних проблем бійців. Утім десантники отримали відмову. В управлінні заявили, що йдеться про комерційно привабливе приміщення, яке для вигоди міста потрібно продати з аукціону.

«Безперечно, логіка у цьому є, якби не одне але… Десантники, які планували соціальний проект, претендували на площу поверхом нижче, аніж ту, яку орендує ГО «Самопоміч». Чому з аукціону не продають і те приміщення, яке, вочевидь, є також комерційно привабливим? Так, на останній сесії Інна Свистун  назвала «Самопоміч» найкращим платником за оренду майна. Але це відверта брехня! При місячній орендній платі 39,2 тис. грн їхня заборгованість станом на 13 липня 2016 року становила 366,605 тис. грн! Тобто за 10 місяців місто не отримало ані копійки від оренди дорого майна!», – пояснює Тарас Ворко.

За його словами, насправді ГО «Самопоміч» мали вказати на двері ще на початку 2016 року. Адже у «Положенні про оренду майна територіальної громади м. Львова» чітко прописано: якщо заборгованість становить понад 3 місяці, управління має відповідно реагувати на це – подавати до суду і виселяти недобросовісного орендаря.

«Натомість подальші дії показали подвійні стандарти у роботі управління. Замість виселити організацію-боржника, а дороге приміщення у центрі міста продати, як то сталося із площею, яку просили «десантники», у липні 2016 року чиновники погодили договір-суборенди між ГО «Самопоміч» та політичною партією «Об’єднання Самопоміч». Питання: а для чого громадська організація взагалі орендувала площу, за яку не платила, і яку врешті повністю передала в суборенду. Мене особисто це наштовхує на підозру про сумнівну оборудку із комунальним майном», – говорить депутат.

Договір оренди із ГО «Сапомопоміч» завершується 17 жовтня 2017 року. Тож, як говорить Ворко, цікаво буде подивитися, як діятиме управління.

«Якщо пані Свистун так дбає про інтереси громади, як говорить, то, вочевидь, оренду не мають продовжити. А приміщення розпорядитися так, щоб дати максимальне наповнення до бюджету. А, наголошу, за 2016 року управління комунальної власності суттєво не виконало заплановане надходження коштів з оренди та продажу приміщень. Що, насправді, і не дивно при такому «господарюванню»», – каже Тарас Ворко.

Обурює, що сумнівні оборудки на користь «своїх», Інна Свистун  прикриває рішеннями профільної комісії. Мовляв, усе погоджують депутати, а управління лише виконавець.

«Більшість у комісії мають чиновники, які голосують за вказівкою головуючого. Насправді, діяльність управління комунального майна вже давно потребує ретельного вивчення. Маємо і сумнівні рішення, інформацію про сприяння розкраданню власності міста. Відтак вимагатимемо ретельного звіту від пані Свистун, що кому передали, на яких умовах і підставах. Бо інакше, за такого керівника, громада Львова втратить левову частину свого майна», – резюмував Тарас Ворко.

4 3

2

1