Дрогобич може стати пілотним містом з впровадження антикорупційного проекту

Дрогобич отримав шанс взяти участь у 5-річній багатокомпонентній антикорупційній програмі – Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI), яку започаткувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Компанію  впроваджує Мanagement Systems International (MSI).

Пропозицію стати пілотним учасником програми Дрогобич, де вже успішно реалізовується проект ««Smart City», отримав 1 листопада під час зустрічі міського голови Тараса Кучми з експертом Інституту Політичної Освіти Тарасом Случиком та керівником юридичного відділу MSI Робертом Сіверсом.

Як повідомили Тарас Случик та Роберт Сіверс, програма передбачає три компоненти.

Перший із них  – підтримка інституцій у ліквідації корупції через тісну співпрацю на національному, обласному та муніципальному рівнях. Програма SACCI проведе всебічну оцінку ризиків корупції, розроблятиме та зміцнюватиме механізми обробки скарг.

Другий компонент – розвиток участі громадськості в антикорупційних процесах і підтримка антикорупційних зусиль в Україні. Зокрема, йдеться про ефективне інформування громадськості про антикорупційні ініціативи, а ще допомогу організаціям і громадянам у вирішенні питань корупції.

Третій компонент передбачає підтримку українського суспільства для розвитку нульової терпимості до корупції та роботи з молоддю, щоб виховати безкорисливе ставлення з раннього віку. Програма за цим компонентом включатиме підтримку медіакампаній та програм громадянської освіти, орієнтованих на молоду аудиторію.

Водночас міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що реалізація програми у місті є  актуальною, адже на місцевому рівні уже провадиться робота у сфері управління, медицини та інших. До того ж, міський очільник наголосив на важливості забезпечення незалежних аудиторських перевірок, зокрема комунальних підприємств міста, що сприятиме раціональному розподілу бюджетних коштів.