Дрогобич переміг у всеукраїнському рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року»

Дрогобич став переможцем престижного рейтингу бюджетної прозорості міст України – «Кришталь року». Окрім основної номінації, місто також перемогло у двох локальних – «Найбільш бюджетно-інформативний сайт» і «Найбільш інноваційні практики бюджетної прозорості у місті».

Разом із Дрогобичем на перемогу у рейтингу «Кришталь року» претендували Суми, Краматорськ, Хмільник і Чернівці.

«Нас часто запитують, навіщо нам відкритість. Я відповідаю: в першу чергу, щоб захистити себе, адже коли ти приходиш до влади, тобі одразу дають клеймо корупціонера. А якщо ми можемо відрити дані, показати їх, то вже кожен сам може оцінити, які ми «корупціонери». Окрім того, відкритість – це добрий поштовх, щоб в Україну прийшли інвестори. Тільки прозорі бюджети можуть привернути до нас світ. Це успіх всієї команди і, в першу чергу, це успіх дрогобицької громади. Адже якби не сприйняття дрогобицькою громадою тих всіх інновацій, які ми запропонували, цього всього не було б», – прокоментував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Премія «Кришталь року» – перша в Україні нагорода за бюджетну прозорість, яка одночасно показує стан речей у бюджетній сфері та слугує дороговказом, до яких показників і практик прозорості бюджетного процесу варто прямувати.

«Кришталь року» відзначає найкращі міста та громади, які пройшли оцінювання за міжнародно визнаною методологією. Всіх номінантів оцінювали за 34 критеріями. Така методологія – це список цілей, яких потрібно досягти муніципалітетам, щоб можна було стверджувати, що всі фінансові процеси організовані належним чином. Це картинка майбутнього ідеального управління коштами міст і громад, коли всі етапи бюджетного процесу – від планування до звітування – прозорі і зрозумілі для платників податків, які, власне, і наповнюють ці бюджети, – зазначають у Фонді Східна Європа.