Дрогобич потрапив у ТОП-10 найбільш прозорих міст України

Дрогобич увійшов у ТОП-10 найпрозоріших міст України зі 100 міст-учасників рейтингу міжнародної антикорупційної мережі Transparency International.

За результатами дослідження прозорості міста, проведеного за методологією українського представництва Transparency International,  Дрогобич  здобув  46,2 бали зі 100. Найвищу оцінку місто отримало у сфері землекористування та будівельної політики – 6,4. Також прозорими виявилися сфери інформації про роботу органів місцевої влади – 4,7 бали та сфера освіти – 4,5.

«У Дрогобичі склалася непогана ситуація з прозорістю: в деяких сферах місто є прикладом для інших. Наприклад, лише в Дрогобичі є система електронної реєстрації дозволів на встановлення МАФів. Проте є до чого прагнути, і в нас є великий перелік рекомендацій до міста, зокрема прийняття кодексу етики, чи запровадження електронної реєстрації на покращення житлових умов та багато інших», – зазначила координатор напрямку «Прозорі міста» Катерина Цибенко під час презентації рейтингу у Дрогобичі.

«Те, що Дрогобич посів 10 місце зі 100 міст в Україні у сфері прозорості та відкритості – це результат роботи всієї команди над задекларованими нами на початку каденції: прозорістю, відкритістю та доступністю. Тому нашим завданням є максимально зробити так, щоб донести це до громади міста, зацікавити її у співпраці та розвитку міста», – наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Відтепер команда Transparency International співпрацюватиме з Дрогобицькою міською радою у напрацюванні нормативних документів задля ще більшого підвищення рівня прозорості міста.

Нагадаємо, Transparency International Україна є представництвом глобальної антикорупційної мережі Transparency International, що працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

Команда аналітиків ТІ Україна спільно з Інститутом політичної освіти вибудувала рейтинг міст за 91 показником у 13 сферах, зокрема, бюджетуванні, землекористуванні, кадровій політиці, закупівлях, наявності онлайн-послуг та інших. У цьому рейтингу Дрогобич посів 10 місце, випередивши такі міста обласного значення як Чернівці, Луцьк, Ужгород.

Варто додати, що в цьому рейтингу, згідно з критеріями оцінювання, практично відсутня оцінка роботи розвитку електронних сервісів у містах та розвитку партиципаторної демократії, які успішно впроваджені у Дрогобичі.