Другий рік роботи: фракція «Народний контроль» звітує перед громадою Луцька

Фракція «Народний контроль» у Луцькій міській раді підбила підсумки роботи під час публічного звіту у середу, 20 грудня.

Основними напрямками роботи депутатів у 2017 році були: збереження та розвиток історичного середовища, боротьба проти незаконних забудов, вирішення транспортних проблем, контроль за дотриманням тендерних закупівель, здорове харчування у луцьких школах, створення Луцької об’єднаної громади, діяльність у сфері національно-патріотичного виховання, еко-акції та зустрічі з лучанами.

Разом з тим, головним завданням «Народного контролю» у міській раді лишається антикорупційна діяльність.

Павло Данильчук

«Наша фракція є в опозиції до діючої тимчасової влади. На кожному кроці ми бачимо порушення законів про місцеве самоврядування, про статус депутатів міських рад. Хоча ми конструктивно критикуємо рішення, які є неадекватними. Натомість ігноруються наші ініціативи, які ми подаємо», – зазначив очільник фракції Павло Данильчук.

За словами депутата, у міській раді відбуваються постійні протистояння, пов’язані із «дерибаном» землі. За рік роботи «ручна» більшість депутатів міської ради встигла роздати земельні ділянки «своїм», які оцінюють у кілька десятків мільйонів гривень. Депутати  «Народного контролю» намагаються блокувати такі рішення та знімати їх з порядку денного, адже вони «обкрадають» місто та не поповнюють бюджет. Продовжується і системна боротьба з незаконними будівництвами у Луцьку та тіньовими схемами, що їх супроводжують.

Член фракції Анна Мовяк розповіла про роботу в освітній галузі. Зокрема, депутат постійно здійснює моніторинг тендерів, відтак ініціювала положення про проведення допорогових закупівель. Разом з тим вимагали переформатувати тендерний комітет, позаяк протягом року часто зривалися тендери.

Анна Мовяк

«Також ми подавав проект рішення про запровадження конкурсного відбору директорів шкіл, який двічі відхили, натомість управління освіти зараз просуває своє положення, до якого є багато зауважень», – зазначила Мовяк.

Про молодіжну політику розповів наймолодший депутат у раді Олександр Лазука.

Олександр Лазука

«Триває робота з молоддю, є певні ідеї та напрацювання. Вдалося налагодити ефективну комунікацію зі студентським самоврядуванням та учнівськими комітетами. Надіюся, що нам вдасться створити молодіжний парламент при міській раді»,  –підкреслив він.

Що стосується вирішення транспортних проблем у місті, то команда однодумців «Народного контролю» виступила категорично проти підвищення вартості проїзду. Щоб перешкодити цьому вони організували кампанію по збору підписів та провели громадські слухання. Також були підготовлені проекти рішень про проведення повного обліку пасажиропотоку та запровадження електронного квитка. Разом з тим, було поставлено вимогу запровадити монетизацію пільг на проїзд.

У фокусі роботи фракції важливим питанням залишається захист Старого міста та його розвиток. Зокрема, обранці громади відстоюють нововиявлену пам’ятку культури на вулиці Кафедральна, 13, яку недобросовісні забудовники намагаються знищити. Протидіють депутати також відкриттю хостелу у Луцькій тюрмі.

Завдяки «Народному контролю» був створений Центр національно-патріотичного виховання молоді. Поза увагою депутатів не залишаються питання  національної честі та гідності. Відтак, фракція виступила категорично проти призначення польського дипломата Вєслава Мазура на посаду Генконсула у Луцьку через його антиукраїнські вислови.  Також вимагали позбавити звання «Почесного громадянина Луцька» футболіста Анатолія Тимощука через його тренерство у російському ФК «Зеніт», який належить «Газпрому».

Чимало зусиль було скеровано для об’єднання Луцька з прилеглими селами. «Народний контроль» став єдиною політичною силою, яка давно і послідовно виступає за об’єднання міста та сусідніх населених пунктів. Публічні заяви до тимчасового керівництва міста із закликами розпочати реальні дії у цьому напрямку активісти «Народного контролю» робили ще з початку 2017 року. Щоб перевести це питання у правову площину, депутати з фракції Громадський рух «Народний контроль» у Луцькій міській раді, на початку квітня виступили з пропозицією підписати звернення про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад до депутатів з інших фракцій.

З метою захисту  та благоустрою зелених зон міста фракція впроваджує екологічні ініціативи, зокрема: провели сплав по річці Стир, під час якого прибрали русло від сміття; вносили пропозицію щодо встановлення сміттєсортувальної лінії у місті; подали ідею сформувати базу скверів та зелених зон міста.

Через особливості законодавства 12 округів у Луцьку не мають своїх представників серед депутатів. Фракція «Народного контролю» вважає, що завдання кожного депутата – не обмежуватися окремим округом, а спільно вирішувати проблеми міста. Таким чином, депутати фракції працюють на кожному окрузі.

У 2017 році була запроваджена Програма формування та використання коштів депутатського фонду на 2017-2020 роки. У розпорядженні кожного депутата міської ради є 100 тисяч гривень. Ці кошти представники «Народного контролю»  скерували і на округи, які ні за ким не закріплені.

  • Заміна ламп у школі №26 – 40 тисяч гривень;
  • Придбання обладнання для дитячих майданчиків ДНЗ № 5 -20 тисяч гривень;
  • Придбання обладнання для дитячих майданчиків ДНЗ № 19 – 40 тисяч гривень;
  • Реконструкція спортивного майданчика на вулиці Глушець – 50 тисяч гривень;
  • Облаштування смуги сноупарку біля спортмайданчику на Глушець – 34 тисячі гривень;
  • Ремонт вулиці Вишківська – 16 тисяч передано у депутатський фонд Богдана Богоноса;
  • Облаштування спортивного майданчику на проспекті Соборності, 1 – 30 тисяч гривень;
  • Ремонт доріжки на проспекті Соборності, 5 – 50 тисяч гривень;
  • Закупівля меблів у ДНЗ №3 Луцька – 20 тисяч гривень.

Депутати «Народного контролю» закликають лучан спільно слідкувати за якістю робіт, що виконуються у місті, надавати свої пропозиції та зауваження за телефоном 0974629806, або ж на скриньку: [email protected]. Наша фракція є доступною та відкритою – знайти громадську приймальню можна за адресою: м. Луцьк, проспект Волі, 21а.