Другий тур виборів міського голови Луцька минув без суттєвих порушень, – спостерігач

У громадській кампанії «Контролюємо вибори» взяли участь 83 активіста, які вели спостереження під час другого туру виборів Луцького міського голови 15 листопада. Організували кампанію «Громадський рух «Народний контроль» та ГО «Всеукраїнський Комітет Народного Контролю».

Упродовж дня голосування було зафіксовано кілька незначних порушень та інцидентів:

На ВД №07082 член комісії показував виборцю на бюлетені, де слід голосувати, на що голова дільничної виборчої комісії зробив зауваження.

На ВД №07087 (приміщення Спілки ветеранів Афганістану) старшого віку чоловік хотів проголосувати замість іншої особи. Він прийшов із письмовим дорученням і мав намір отримати бюлетень. Члени дільничної виборчої комісії пояснили, що виборці голосують персонально і тільки при наявності паспорта.

На ВД №071080 (школа №26) та №071037 (школа №13) інтерв’юери проводили екзит-пол у приміщенні, де відбувається голосування. Як виявилося, голови дільничних виборчих комісій дозволили їм бути у приміщенні. Причина – холод у коридорі. Спостерігачі звернули увагу на цей факт, наголосивши, що йдеться про порушення Закону.

На ВД №071033 (корпус ЛНТУ) виборець з’їв бюлетень. Чоловік, прийшовши на дільницю, поводив себе неадекватно. Отримавши бюлетеня, він відмовився голосувати. На зауваження членів дільничної виборчої комісії, виборець порвав бюлетень. Коли на місце пригоди покликали правоохоронця, чоловік поклав до рота порваний бюлетень і з’їв.

«Кампанія «Контролюємо вибори» пройшла успішно, утім було декілька дрібних інцидентів, які не вплинули на хід голосування та результати виборів. Робота більшості виборчих комісій проходила в рамках виборчого законодавства. Ми стовідсотково охопили виборчі дільниці Луцька. Присутність наших спостерігачів від незаангажованої сили стимулювала комісії працювати уважніше», – вважає ініціатор кампанії, координатор «Народного контролю»  Михайло Шелеп.

Спостерігачі громадської кампанії були присутні при підрахунку голосів. Станом на 0:40 16 листопада, за результатами паралельного підрахунку,  Микола Романюк здобув підтримку 37575 виборців (57%),  Олександр Товстенюк  28346 виборців (43%).