ato

Дружини загиблих військових, що самі проходять службу, отримають право на пенсійне забезпечення

Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби» (№ 3752) щодо призначення пенсії дружинам загиблих військовослужбовців, які виховують дітей до 8-річного віку, та проходять військову службу.

За таке рішення проголосували 238 депутатів.

«Цей закон треба було приймати ще у 2014 році, коли загинули в зоні АТО чоловіки, а їхні жінки залишились єдиними годувальниками дітей, і самі зараз проходять військову службу»,  –  зазначив ініціатор законопроекту, депутат міжфракційного об’єднання «Народний контроль» Андрій Антонищак.

Він зауважив, що попри наполягання Мінфіну приймати законопроект лише в першому читанні, була достатня кількість голосів для ухвалення в цілому.

«Коли у Мінфіні зазначили, що важко знайти 832 тисяч гривень у місяць, я запропонував  взяти кошти з «Укрспирту», «Укрнафти» – з усіх, у кого зарплати починаються від 40 тисяч. Ми  зобов’язані не залишати без допомоги сім’ї загиблих воїнів, їхніх дружин і дітей», – зауважив депутат.

Нагадаємо, законопроект надає право на пенсію у разі втрати годувальника особам, які проходять військову службу та зайняті доглядом за дітьми до 8 років. Наразі в Україні є 332 особи, які були позбавлені такого права (вдови, які самі проходять службу).