Є категорії освітян та медиків Луцька, які отримують «смішні» гроші, – Данильчук

У Луцькій міській раді триває обговорення питання про належне фінансове забезпечення і підняття престижності праці освітян і медиків міста.
Його розглянули під час спільного засідання бюджетної та освітньої комісій сьогодні, 25 березня.
За словами керівника управління освіти Зіновії Лещенко, у Луцьку – 3985 працівників освітніх закладів. Мінімальна заробітна плата у молодих педагогів – 4 887 гривень.
Натомість ситуація у медицині не ліпша. З міського бюджету на утримання галузі виділили 50 мільйонів, щоб перекрити субвенцію, яку має забезпечити держава. Середня зарплата лікарів становить 7 тисяч гривень, а мінімальна – 4308 гривень.
За словами керівника фракції «Народний контроль» Павла Данильчука, потрібно зробити розрахунки по двох категоріях освітян та медиків – вихователі у садочках чи медперсонал, які отримують найменший оклад.

«Бюджет міста Луцька не потягне надбавку до зарплати усім педагогам та медикам. Ще досі субвенція не прийшла, а ми її маємо перекрити – це 50 мільйонів. Все інше – нереально за бюджет розвитку робити. Треба вимагати у держави, щоб вона компенсувала усі ці затрати. Але є певні категорії, які надважливі. В освіті – вихователі дошкільних закладів, цю категорію треба підняти. Треба порахувати показники від управління освіти та окремо медицини. Визначитися з конкретними виплатами. Медицина – лікарі на операціях та на прийомі отримують «смішні» гроші, та низька оплата праці у медсестер», – сказав він.

Комісія ухвалила рішення розробити механізм стимулювання заробітної праці працівників медичної та освітньої галузі протягом місяця.