Фірму, яка будує піч у Брищі, оштрафували

Скандальна ситуація зі сміттєпереробним заводом у селі Брище Луцького району продовжується. Тамтешні жителі категорично проти спалювання відходів біля їх домівок. У свою чергу, забудовник веде себе недобросовісно, порушивши будівельне законодавство.

Це питання викликало неабиякий резонанс в області. Не стояв осторонь і «Народний контроль».

Дим від утилізації відходів – загроза для навколишнього середовища та здоров’я  мешканців навколишніх сіл. Тому люди не відступаються і вже вкотре вийшли протестувати.

Колишній голова смт. Рокині В’ячеслав Судима був шокований відсутністю реакції на ситуацію з боку чиновників.

«Люди повиходили з дітьми, внуками, правнуками – від старого до малого. Невже зверху не розуміють, що тепер не ті самі часи, що 25-30 років тому?», – дивується  екс-чиновник.

Пані Катерина – ще одна з мешканок сусідніх сіл – за професією лікар. Вона запевняла: сусідство зі сміттєзвалищем загрожуватиме  здоров’ю людей, які живуть поряд.

«Небезпека п’ятої категорії від будівництва цих печей призведе спочатку до онкозахворювань легеневої системи, а також можливі захворювання дихальної та ендокринної систем, а також щитовидної залози у дітей», – коментує вона.

На позачерговій сесії депутати Рокинівської селищної ради ухвалили рішення рекомендувати Луцькій РДА розірвати договір із підприємством, яке будує піч. Потім про це говорили у райдержадміністрації.

 «По-перше, забудовники приховали, що там буде піч, а не завод. По-друге, почали будівельні роботи без належних дозволів, та ніяк не можуть привезти документи», – розповів голова Луцької районної ради Валентин Приходько.

Під тиском громадськості та ЗМІ, представники ДАБІ провели перевірку і постановили – будівництво незаконне. Відтак порушників покарали.

Представник ДАБІ у області Степан Маркевич розповів: «Була занижена категорійність будівництва, а, відтак – накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу на ТОВ «Переробка та утилізація відходів» на суму 1 мільйон 300 тисяч гривень. Також дали припис про зупинку будівництва та усунення недоліків».

Також він додав – дозвіл на будівництво відповідної категорії має видати центральне управління ДАБІ у Києві.

Водночас заступник керівника відділу Державної екологічної інспекції у Волинській області Анатолій Приходько заявив, що викиди від діяльності заводу мають відповідати державним нормам.

Активісти «Народного контролю» обіцяють стежити за ситуацією.