Фракція «Народного контролю» у ЛОР ініціювала звернення щодо зняття депутатської недоторканості

Сьогодні, 13 липня, під час позачергової сесії депутати Львівської обласної ради підтримали звернення до Верховної Ради із закликом скасувати депутатську недоторканість.

Ініціатором звернення виступила фракція «Народний контроль» у ЛОР. Як наголосив її керівник Андрій Ковч, це рішення потрібно було ухвалити ще щонайменше 10-15 років тому, адже у 2000 році на Всеукраїнському референдумі за скасування депутатської недоторканності, яка є пережитком часів, традицією авторитарних режимів та радянської минувшини, проголосувало 89% громадян, але це рішення не набуло чинності.

«Скасування депутатської недоторканності є ключовим моментом у подальшому реформуванні та розбудові України. Прийнявши таке рішення, ми твердо зможемо говорити про демократію, громадянське суспільство та правову державу, у якій діє один закон для всіх і ніхто не може бути «рівнішим» серед рівних. Затягування процесу вирішення питання скасування недоторканності народних депутатів додає проблем в державі», – йдеться  у зверненні.

За словами Андрія Ковча, скасування депутатської недоторканності може стати лакмусовим папірцем у поверненні довіри до влади.

«Парламент має довести, що дійсно бажає докорінно змінити уявлення про владу та державну службу. Саме тому, ми, депутати обласної ради, просимо Верховну Раду України прийняти рішення про скасування депутатської недоторканності», – додав Ковч.