Франківчани добами стоять у черзі, щоб оформити дітей у садок (+відео)

У Франківську в районі «Пасічна» відкрили новий садочок. З 1 червня у батьків є можливість записати дітей у цей виховний заклад. Та ще за добу до його відкриття містяни вишикувались у кількасотну чергу перед Центром надання адміністративних послуг.

Як виявилося, через брак дошкільних закладів, охочих оформити дитину в щойно відкритий садочок дуже багато. Натомість ЦНАП у день може прийняти лише 70 людей.

Так, о 1-й ночі 1 червня на Вічевому Майдані перед ЦНАПом було аж три черги. Люди самоорганізувалися та створили списки. Відлучатися з нічного чергування не можна було – інакше втрачав місце у черзі.

Франківчани кажуть, ажіотаж виник через брак дошкільних закладів у містах, тож оформити дитину в садочок дуже складно. А ще додають: звісно, було би краще, якби влада подбала про електронну чергу. Але наразі її нема.

Міські чиновники кажуть, що жива черга є кращою за електронну, у всякому разі для влади, мовляв, так їх ніхто не звинуватить у корупції.

«Не було попередньої реєстрації, щоб не було зауважень, що десь хтось зумів пройти поза чергою, використовуючи якісь важелі», – каже директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігор Смаль.

За його словами, у щойно відкритий заклад постараються набрати максимум дітей:

«Офіційно є 190 місць, але я думаю, що вдасться прийняти 250-300 дітей», – заявив  директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігор Смаль.

Більше, чому люди змушені проводити дні і ночі перед ЦНАПом, дивіться у сюжеті соціального телепроекту «Народного контролю» на ОТБ «Галичина» 01.06 о 20:30.