Газова незалежність держави в руках корупціонерів, – Роман Стегній (+відео)

Про шляхи досягнення енергетичної безпеки країни йшлося у виступі голови Полтавської обласної організації «Народного контролю» Романа Стегнія на черговій сесії облради.

Також Стегній викрив корупційні схеми, що склалися в цій сфері.

«Пригадайте, скільки разів відмовляли, причому абсолютно справедливо відмовляли, підприємству «Ангро Інвест» з уставним капіталом 950 гривень у отриманні дозволу на геологічне вивчення та промислову розробку родовищ вуглеводів без проведення аукціону. Так, ці пройдисвіти скористалися корупційною схемою та звернулися безпосередньо до Державної служби геології та надр за відповідною ліцензією. Служба відмовила за надуманими обставинами, мовляв, заявник не вказав, що саме він буде видобувати. «Ангро Інвест» іде до суду і Окружний адміністративний суд Києва зобов’язує Держгеослужбу видати ліцензії шахраям на розробку родовищ на територіях Новосанжарського, Кобеляцького, Машівського, Миргородського, Гадяцького та Лохвицького районів», – зазначив Стегній.

Далі він звернув увагу депутатів, що на території полтавської області, багатої покладами вуглеводнів добросовісно працює державне підприємство, яке не може отримати необхідні дозволи на нові ділянки для видобутку протягом двох років.

«Більше половини всього добутого газу в країні лягає на плечі «Полтавагазвидобування» щорічні сплати до бюджету перевищують 5 млрд гривень, інвестиційний портфель в 2016 році перевищив 2 млрд гривень. Підприємство виконує соціальні зобов’язання. Протягом тільки 2016 року за соціальними угодами виплачено 19 млн гривень. Підприємство забезпечує роботою 6 тис. працівників гідною заробітною платою», – зазначив Стегній та закликав депутатів розглянути це питання та вирішити його позитивно.