Гектари Нацпарку «Цуманська пуща» хочуть віддати в оренду

На Волині землі Національного природного парку «Цуманська пуща» хочуть віддати у користування на 25 років громадській організації.

Про це написав у Фейсбуці керівник «Народного контролю» Волині Павло Данильчук.

За його словами, чиновники уже не один рік саботують питання створення «Цуманської пущі». Досі ліси Ківерцівського району офіційно не перейшли до складу Національного природного парку «Цуманська пуща». Хоча відповідний президентський указ був виданий ще 6 років тому, та жодна сільська рада і підприємство так і не передали землі, визначені у документі, Нацпарку.

«Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща». Бути чи не бути? Безглузде, здається, запитання для тих, хто розуміє цінність та важливість збереження природного середовища. Парк існував практично на папері, з’явився нещодавно вже й певний штат адміністрації парку, але землі лісового фонду до сьогоднішнього дня так і не передані в його користування», – зазначив у дописі Данильчук.

Він повідомив, що на сесії Волинської обласної ради винесли проект рішення про передачу 12 061 га «Цуманської пущі» у користування на 25 років громадській організації «Товариство мисливців та рибалок «Легіон». Засновником та власником цієї структури є Піцина Віктор Едуардович з Рівного, який уже має в користуванні достатньо лісових угідь на Рівненщині і на Волині. Цікавий факт, що Піцина був помічником нардепа Сергія Мартиняка у минулому скликанні Верховної Ради.

«Ніхто, крім представників парку, я так розумію, і не протестував проти даної пропозиції під час засідання депутатської комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, яка вносить даний проект. Підтримка є і в голови ОДА Гунчика, не зважаючи на заперечення Мінелогії та обласної прокуратури про неможливість ведення мисливського господарства в межах природно-заповідного фонду. Сподіваюсь, це рішення не пройде, але важливо надати цій справі більшого розголосу», – наголосив Данильчук.