Генпрокурор має показати результати антикорупційних розслідувань, – Добродомов (+відео)

Результат антикорупційних розслідувань – це повернуті в бюджет вкрадені гроші та посаджені корупціонери.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

«Крім повернення грошей Януковича, генпрокурор повинен прозвітувати щодо справ нових корупціонерів. Є яскравий приклад щодо злочинів та заяв екс-керівника  Держфінінспекціїї Миколи Гордієнка. В цій справі порушено 2000 кримінальних проваджень, які стосувалися розкрадання коштів на держпідприємствах як за часів Януковича, так і в уряді Яценюка, але конкретних результатів немає», – сказав нардеп.

Добродомов додав, що прокуратура потребує системного реформування.

«Прокуратура не готова до серйозних змін. Наприклад, справа екс-заступника голови «Нафтогазу України» Олександра Кацуби, який пішов на угоду зі слідством ГПУ. Кацубу обвинувачують в розкраданні понад 5 млрд грн, а він заплатив 100 мільйонів і вийшов із СІЗО. І це ще не стосується справи щодо закупівлі скандальних «вишок Бойка» за значно завищеною ціною, до якої також причетний Кацуба. Це вказує на те, що прокуратуру потрібно реформувати», – зазначив нардеп.

Добродомов наголосив, що для уникнення таких ситуацій потрібно ухвалити законопроект щодо заборони топ-корупціонерам виходити під заставу.

«На даний момент є правильне рішення щодо цієї ситуації – це законопроект «Народного контролю» про довічне ув’язнення топ-корупціонерів № 5159, який і скасовує норму щодо виходу під заставу», – констатував нардеп.