Гергелюк залучає інвестиції, щоб створити клуб водного туризму на Дністрі

У рамках розвитку туристичного потенціалу Дністровського каньйону очільник «Народного контролю» Івано-Франківщини, учасник програми «Нові лідери» Володимир Гергелюк презентував проект туристичного етнокомплексу «Бухта Товмач».

Комплекс планують розташувати на р. Товмачик, яка впадає у Дністер, 300 м нижче за течією, та виконати в стилі трипільського поселення. Саме протягом IV – III тисячоліття до н. е. трипільці населяли ці землі. І в селі Нижнів Тлумацького району Івано-Франківської області археологи зафіксували декілька стоянок цієї культури.

Експерти вже розробили бізнес-план об’єкту. Гостям пропонуватимуть зручні номери, літні будиночки, конференц-залу, заклад громадського харчування, трейлер-парк та кемпінг.

На території етнокомплексу буде функціонувати світлиця здоров’я, де надаватимуть послуги апітерапії, фітотерапії, оздоровчого масажу тощо. Буде діяти майстерня трипільських промислів, де бажаючі зможуть відвідати майстер-класи з гончарства, ткацтва, плетіння з лози та ін.

 

Також планують розмістити локацію для проведення розважальних заходів та фестивалів у форматі open air.

Особливою родзинкою етнокомплексу «Бухта Товмач» стане клуб водного туризму, який займатиметься організацією екскурсій р. Дністер по визначних природних та історичних пам’ятках Дністровського каньйону на сучасних плавзасобах.

Для активного відпочинку гості зможуть скористатися послугами  альпінпарку, прокату каяків, катамаранів, човнів, прокату велосипедів, вже розроблені пішохідні та велосипедні маршрути. Зокрема:

  • маршрут «Кремнієва долина» до давнього місця видобутку трипільцями кремнію;
  • маршрут до лікувальних джерел «Монастирок» та «Пасіще», вода яких має цілющі властивості та сприяє оздоровленню зору, дихальних шляхів та кишково-шлункових захворювань;
  • маршрут до курган-могили та поселення трипільців «Городище».
  • Ініціатором проекту є  ГО «НАШ ЗАХІД» та громада села Нижнів.

«Ми прогнозуємо, що інвестиції окупляться за шість з половиною років, але кожен представник бізнесу сам хоче детально вивчити всі показники та ризики, щоб прийняти остаточне рішення», –зауважив експерт з фінансових питань проекту «Бухта Товмач», кандидат економічних наук Сергій Васильченко.

«Проектом вже зацікавилися інвестори та розглядається можливість його реалізації. Тому звертаюся до потенційних інвесторів з пропозицією вкладати кошти в рекреаційні об’єкти та розвивати туристичний потенціал Дністровського каньйону», – додав Володимир Гергелюк.