dnister06

ГЕС на Дністрі: екологічна трагедія та чергова схема (+відео)

«Народний контроль» вимагає виключення з програми розвитку гідроенергетики, затвердженої урядом, пункт щодо будівництва 6 ГЕС на Дністрі.

Натомість альтернативою може стати сонячна електроенергія.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради заявили представники політичної партії «Народний контроль».

«Ми звернулися до Мінекології з вимогою провести незалежну експертизу та надати роз’яснення щодо ситуації з будівництвом ГЕС на Дністрі. У відповідь на запит лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова щодо будівництва каскаду ГЕС на Дністрі, Кабмін та Мінекології дали абсолютно різні відповіді. Мінекології чітко стверджує, що прийняття Програми Кабміну з гідроенергетики відбулося із порушенням закону України, оскільки перед затвердженням вона повинна була пройти державну екологічну експертизу. Кабмін же з підозрілою наполегливістю і далі проштовхує проект», – сказав член групи «Народний контроль» у ВРУ Богдан Матківський.

Прес-секретар партії Андрій Ткачук додав, що на виготовлення технічно-економічного обґрунтування проекту вже виділено 155 млн гривень.

«Щодо виготовлення необхідної документації вже оголошено відповідний тендер. Тобто ці гроші хочуть освоїти ще до проведення екологічних експертиз та зробити дороговартісний проект об’єкту, який може й не бути реалізованим. Або, що ще гірше, таки протиснути проект, фінансування якого 1 млрд 100 млн євро», – зауважив він.

Цей проект вже наштовхнувся на опір з боку громадськості та екологів. Десятки місцевих рад в Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях виступили проти будівництва каскаду ГЕС на Дністрі.

«Ми продовжуємо боротьбу за збереження Дністра. За ініціативи команди «Народного контролю» Франківщини 14 місцевих громад області, які розташовані на берегах Дністра, прийняли рішення про заборону ГЕС. Наразі активісти продовжують збір підписів жителів прилеглих міст та сіл Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей, які виступають проти будівництва ГЕС. На даний момент зібрано майже 7000 підписів», – заявив під час брифінгу лідер «Народного контролю» Франківщини Володимир Гергелюк.

Гергелюк додав, що більш рентабельним та вигіднішим має стати проект побудови станцій альтернативної енергії.

«Будівництво сонячної електростанції буде вартувати 400 млн євро, це втричі дешевше, ніж побудова ГЕС. Крім того, ми збережемо екологію регіону та матимемо економічну вигоду, але чиновники вкотре не хочуть чути людей на місцях», – констатував він.