Голова екокомісії пропонує мотивувати торгові мережі відмовлятися від «поліетилену»

Щоб торгові мережі активно впроваджували альтернативні «поліетиленові» види упакувань, їх варто мотивувати преференціями, участю в інформаційно-рекламних кампаніях міста.

З такою пропозицією сьогодні, 20 грудня, під час сесії Львівської міської ради виступила голова екологічної комісії, депутат фракції «Народний контроль» Ірина Оршак.

Зокрема, депутат нагадала, що на початку листопада виконавчий комітет ЛМР ухвалив рішення «Про обмеження комерційного використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах міста Львова». Відтак, міській владі варто запустити механізми, аби це рішення втілилося в життя.

«Пропоную видати відповідне розпорядження для проведення кампанії щодо популяризації запровадження в торгових мережах Львова використання альтернативних видів упакувань, екологічно безпечних. Наприклад, екоторбинок з тканини, пакетів з паперу, пакетів з інших альтернативних складових. Наприклад, крохмалю», – йдеться у депутатському запиті Ірина Оршак.

На її погляд, торгові мережі, які зменшують використання поліетиленових пакетів у своїх закладах, можна залучати до соціальної реклами, відзначати бонусами та преференціями, видавати їм сертифікати та відзнаки про те, що вони дбають про довкілля та підтримують життя в екостилі.

«Так можна змотивувати торгові мережі впроваджувати та розповсюджувати альтернативні види пакетів та упакувань, збільшити конкурентоспроможність екоторбинок і упакувань на ринку попиту та пропозицій, надати можливість малому та середньому бізнесу розвиватися у сфері екології», – переконана депутат.

Також вона пропонує оголосити 2019-ий роком екології.

«Нехай 2019 буде роком екології, роком старту реалізації цих ініціатив та впровадження пілотних проектів у цій сфері! Нехай місто Львів буде найкращим екологічним містом», – коментує Ірина Оршак.