1125

ГПУ допитає Яценюка у справі про продаж місця у виборчому списку за 6 млн. доларів

Прем’єр-міністр України може бути викликаний на допит до Генеральної прокуратури України у справі екс-народного депутата України Ігоря Скосара, який заявив, що у 2012 році купив прохідне місце у виборчому списку ОО «Батьківщина» за квотою «Фронту змін», заплативши його лідерам 6 млн. доларів.

Про це під час інтерв’ю на телеканалі «Інтер» заявив народний депутат України,  секретар Комітету з питань протидії корупції Дмитро Добродомов.

За словами депутата, вчора, 30 червня, під час допиту в ГПУ слідчий в особливо важливих справах повідомив, що за справою Ігора Скосара викличуть на допит тодішніх лідерів «Фронту змін» Миколу Мартиненка та Арсенія Яценюка, які, за словами Скосара, брали безпосередню участь в оборудці, отримували гроші.

«Мене як свідка, ГПУ викликала на допит щодо  справи про дачу хабара – 6 млн. доларів – народним депутатом попереднього скликання ВРУ  Ігорем Скосаром  – панам Яценюку та Мартиненку за прохідне місце у виборчому списку ВО «Батьківщина»,  за квотою тодішнього «Фронту змін», очолюваного нинішнім прем’єр-міністром», – сказав Добродомов.

Він розповів, що восени торік колишній нардеп Ігор Скосар у телепрограмі «Народний контроль»  заявив, що  уклав «договір» у 2012 році з Арсенієм Яценюком, який на той час  був лідером «Батьківщини» (Юлія Тимошенко сиділа у в’язниці), і Миколою Мартиненком. Інтерв’ю у нього брав саме Дмитро Добродомов – тоді він був автором і ведучим програми.

«У 2012 році Скосар таки став депутатом. Примітно, що до цього часу він жодного стосунку не мав ні до «Фронту змін», ані до «Батьківщини». Він, як і ще декілька депутатів, дивним чином опинилися в цих списках. Ну а потім, вони, по суті, стали тушками, бо вони вийшли зі складу фракції «Батьківщини»», –  нагадав Дмитро Добродомов.

Він також зазначив, що справу  про дачу хабара за місце у виборчому списку відкрили ще в 2014 році, але в хід вона не пішла, і тільки після депутатського звернення, ГПУ розпочала слідчі дії.

«Ще в жовтні минулого року прокуратура міста Києва порушила справу, принаймні так звітував тодішній генпрокурор пан Ярема. Він наполягав на тому, щоб розібралися на якій стадії перебуває ця справа, відкрита Київською поркуратуробю. Зараз Головне слідче управління ГПУ порушила кримінальну справу, але тільки після звернення народних депутатів, зокрема і мого депутатського запиту  щодо розслідування цієї резонансної справи», – зауважив Добродомов.

За словами Добродомова, екс-нардеп  Ігор Скосар проходить у справі, як звинувачений у злочині «бо давав цей хабар, але й далі наполягає на правдивості своїх слів», оскільки пройшов перевірку поліграфом.

«Слідкуємо уважно за цією справою, бо вона є принциповою в частині покарання за політичну корупцію в особливо великих розмірах», – підкреслив Дмитро Добродомов.