bilous

Грибовицьке сміттєзвалище – міна сповільненої дії, – Білоус

Розміщене на околиці Львова Грибовицьке сміттєзвалище — міна сповільненої дії, яка «вибухнула», призвівши до витоку кислотних ґудронових озер.

 Про це повідомив голова фракції «Народний контроль» у Львівській облраді, керівник постійної депутатської комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Андрій Білоус.

Причина витоку — необдумані дослідні роботи. Ситуація завдала збитків на мільйони гривень. Поліція уже затримала кількох осіб причетних до цих робіт.

«Під час засідання нашої комісії з приводу ситуації з ґудроновим озером було ухвалено рішення не допускати до робіт на території нікого без присутності працівників екологічної інспекції. Крім того, комісія просить правоохоронні органи якомога швидше розслідувати цю справу», – повідомив депутат.

Зі слів Андрія Білоуса, обласна влада пообіцяла передбачити кошти на вирішення природоохоронних проблем у цій місцевості (за рахунок коштів обласного цільового фонду охорони навколишнього середовища, в якому закладено 32 млн грн).

Крім того, досягнуто домовленості між Жовківською районною радою, Львівською міською радою, Львівською обласною радою та Львівською облдержадміністрацією про підписання угоди про спільні дії для нормалізації ситуації довкола Грибовицького сміттєзвалища загалом. Свого часу така угода діяла, однак її було виконано тільки частково. Зараз триває обговорення деталей цього документу, який потім буде винесено на голосування в обласній раді.

 Окрім людського фактору, однією з причин ситуації з кислими ґудронами є те, що ці відходи виробництва визнано майном підприємства, яке вже десять років перебуває у стані банкрутства. Відтак комітет кредиторів намагається продати всі можливі активи, щоби повернути кредиторам борги.

Раніше, як розповів Андрій Білоус, кислі ґудрони намагалися продати за 15 мільйонів гривень, а тепер ціна впала до одного мільйона. Однак ніхто не поспішає їх купити, бо нема єдиного підходу до того, чи підлягає ця речовина переробці, чи її можна тільки утилізувати. Тому комісія з питань екології Львівської облради дала доручення відповідним службам з’ясувати, що можна робити з ґудронами, чи є в Україні відповідні технології та їхню вартість.

 «Проблема ґудронових озер має розглядатися у контексті майбутнього Грибовицького сміттєзвалища, розробка проекту рекультивації якого добігає кінця», – резюмує Білоус.

За матеріалами інтернет видання «Збруч»