Громада Жовкви не допустила будівництва небезпечного підприємства

Мешканці Жовкви виступили проти відновлення роботи заводу, який розміщений поруч із житловою зоною та природним заповідником «Розточчя».

Люди згадують, коли працював завод, вони буквально задихалися у власних домівках, тож коли почули, що роботу підприємства можуть відновити, почали бити на сполох.

«Коли запустили турки завод над містом стояв сморід, смог.  Це все йшло на наш житловий масив, важко було на двір вийти, бо дихати просто  не можливо. Тепер Одеська фірма хоче, щоб тут був асфальтний завод, але таке підприємство за законом не може працювати на цій території», – розповів мешканець Жовкви пан Тарас.

 Чоловік живе за триста метрів від заводу, поруч є ще дитячий садок.

 «За нормами, завод мав би бути за кілометр від житлових  будинків. Натомість від хат його відділяє лише 270 метрів.  Більше того – це  рекреаційна зона, де є заморожені свердловини, аби в разі чого можна було би  подати воду у Жовкву», – наголошує пан Тарас.

Журналісти «Народного контролю» намагалися зв’язатися із підприємством «Автомагістраль-Південь», яке, за словами жовківчан, хоче відкривати у місті асфальтний завод. Але спростування чи підтвердження щодо будівництва працівники фірми так і не надали.

Активіст «Народного контролю» Іван Костюк переконаний – депутати та голова міста повинні бути на боці громади.

 «Голова міста має висловити свою позицію щодо заводу. Влада міста, депутати повинні бути на боці громади та разом із народом прийняти рішення про заборону  відкриття асфальтного заводу», – наголосив активіст «Народного контролю» Іван Костюк.

«Ми плануємо на позачерговій сесії ухвалити звернення до «Укравтодору», до служби доріг у Львівській області, щоб вони утрималися від будь-яких рішень, щодо встановлення асфальтної установки», – заявив міський голова Жовкви Петро Вихопень.

На сесії Жовківської міськради й справді ухвалили рішення, яким заборонили роботу асфальтного заводу. Та чи не змінять свою думку депутати, і чи звертатимуть й надалі увагу на думку громади – слідкуватиме «Народний контроль».