«Громадський рух «Народний контроль» вирішить, чи йтиме на місцеві вибори

У суботу, 4 липня, у Києві відбудеться перший партійний зʼїзд нової політичної сили «Громадський рух «Народний контроль», який стає потужною і відкритою платформою для обʼєднання  активних громадських організацій, діячів. Першочергове завдання партії на сьогодні – участь у найближчих місцевих виборах та впровадження в українську політику принципів Майдану: відкритість, самоврядність, справедливість.

Головною рушійною силою партії «Громадський рух «Народний контроль» є громадські активісти, волонтери, «майданівці», журналісти, учасники АТО, успішні підприємці. Саме ці  люди,  які вже довели свої ефективність, готовність працювати в інтересах країни –   переконані у «Народному контролю»  –  повинні бути максимально представлені у владі, мають отримати змогу взяти участь у майбутніх місцевих виборах. Відтак ще раніше лідери «ГР «Народний контроль» закликали усі здорові й активні сили до обʼєднання, адже спільно можна зробити набагато більше у кожній зі сфер життя.

Урешті політична партія «Громадський рух «Народний контроль» бере свій початок від однойменного громадського об’єднання. Його було створено в 2012 році в середовищі львівських журналістів, а завдяки активній публічній діяльності,  результативності, контролем за владою «Народний контроль» став справжнім явищем у суспільно-політичному житті спочатку Львівщини, а потім усієї Західної України.

Після завершення Революції Гідності «Громадський рух «Народний контроль» продовжив відстоювати її ідеї, а перехід від громадської структури до політичної партії – це реакція на сформований після Майдану суспільний запит на нову політичну якість. Відтак  політична партія «Громадський рух «Народний контроль» – це справді об’єднання нового типу. В основі його діяльності покладено принцип відкритості та використання можливостей ЗМІ, які є інструментом, що дозволяє тримати постійний зворотній зв’язок з активними громадянами

Під час зʼїзду політична партія «Громадський рух «Народний контроль» задекларує   пріоритети своєї діяльності. Передусім, це боротьба з корупцією.  Показово, що представник «ГР «Народний контроль»  у Верховній Раді, народний депутат України Дмитро Добродомов є секретарем Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Також серед  пріоритетів – посилення ролі громадських спільнот та об’єднань громадян:  неурядових організацій, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, органів самоорганізації населення та інших інститутів громадянського суспільства.  Ще «Громадський рух «Народний контроль»  домагатиметься спрощення для ведення малого і середнього бізнесу, обмеження впливу монополій, забезпечення правового захисту приватної власності.

Окрім того, місцева влада, яку громада наймає на роботу, зобов’язана надавати якісні послуги: медичні, освітні, комунальні, соціальні, адміністративні. Відтак ще один пріоритет – контроль! Контроль за якістю надання послуг на центральному та місцевому рівнях та ефективністю використання бюджетних коштів.

Для виконання цих пріоритетів необхідні відповідні важелі, які можна отримати ставши безпосередніми учасниками самоврядування. Відтак під час зʼїзду політичної партії «Громадський рух «Народний контроль»  офіційно буде оголошено про обов’язковість участі сили у місцевих виборах 2015 року.

«Громадський рух «Народний контроль» –  Змусимо владу працювати чесно!