Гроші взяли, а зупинку не збудували

Депутати від «Народного контролю» в Кременецькій міській раді планують висловити недовіру голові міста Олексію Ковальчуку. Таке рішення назрівало давно, проте останньою краплею стала угода мера про будівництво зупинки громадського транспорту з фірмою, яку шукають вже п’ять місяців.

«Ще цьогоріч у травні міський голова уклав угоду на 960 тисяч гривень із певною фірмою. Без конкурсу й поза системою «Прозоро». Завищену вартість робіт мотивував тим, що зупинка має посунутися на потік, який протікає біля самої дороги. В угоді було передбачено 30 відсотків попередньої оплати, тобто фірмі, яку шукають досі, одразу ж перерахували майже 280 тисяч гривень. Через три місяці після попередньої оплати вона повинна була надати акт виконаних робіт, але акту немає досі, як і зупинки», — коментує голова депутатської фракції від «Народного контролю» в Кременецькій міській раді Олександр Гринюк.

Таке недбальство призвело до того, що казначейство заблокувало Кременецькій міській раді всі розрахунки, за винятком захищених статей. За невиплату зарплати вчителям її оштрафували на загальну суму у понад сто тисяч гривень. Міський голова звернувся до суду. Але у зв’язку з тим, що міська рада не може проводити жодних розрахунків, суд не прийняв позовної заяви через несплату судового збору.

Депутати-«народноконтролівці» вважають ситуацію, що склалася, проявом корупції. З боку міського голови було щонайменше безвідповідально укладати угоду з фірмою, зареєстрованою тільки в січні, яка мала в штаті двох осіб й лише у квітні почала сплачувати до бюджету єдиний соціальний внесок.

«Ми не можемо стверджувати напевне, чи ця угода зумовлена дилетантським господарським підходом міського голови до справ, чи була спланована з метою крадіжки грошей із міського бюджету, але факт залишається фактом: на місці, де мала би бути зупинка, люди продовжують очікувати транспорт на тротуарі, наражаючи себе на небезпеку, адже там уже траплялося багато дорожньо-транспортних пригод», — каже Олександр Гринюк.