Гулянка та стрілянина у Воротневі: активісти вимагають пояснень від лісівників

На Волині в ботанічному заказнику загальнодержавного значення «Воротнів» у ніч на 26 вересня відбулася стрілянина. Цій події передували гуляння за участі, за словами очевидців, посадових осіб області на території Молодіжного лісівничого центру.

Про розваги дізналися журналісти «Громадського.Волинь» та «Сили правди», а також активісти «Народного контролю» і «Самооборони Волині», які вирішили з’ясувати, хто дозволяє собі «пиятики» у молодіжному центрі. Разом з тим на місце подій громадськість викликала правоохоронні органи.

На захист «відпочивальників» приїхало кілька десятків працівників державної лісової охорони та керівники лісництв, що підпорядковані Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства. Разом із ними прибули невідомі особи.

Керівник «Народного контролю» Волині Павло Данильчук та самооборонівець Сергій Рижков розповіли «Громадському.Волинь», що усередині будиночка, у якому влаштували приватне частування, помітили, зокрема, начальника ВОУЛМГ Олександр Кватирко. І вся ця демонстрація, за їхніми словами, була влаштована, аби вивести його з будівлі, щоб не «засвітити» обличчя.
Відтак, під час втечі посадових осіб, хтось здійснив три постріли. Як згодом з’ясувалося, авто одного з активістів має два пробитих колеса.

Тож сьогодні, 27 вересня, представники «Народного контролю», «Самооборони Волині», «Правого сектору» навідалися у Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства, аби головний лісівник області прокоментував нічні події.

Втім, на робочому місці Олександра Кватирка не було. До активістів вийшла керівниця прес-служби Світлана Думська, але присутні наполягли на зустрічі з керівництвом управління.

Роз’яснити ситуацію вийшов заступник начальника ВОУЛМГ Олександр Рибчинський, який, до слова, був присутній вночі у Воротневі. Він розповів, що йому передзвонили з лісової охорони і повідомили про бійку в заказнику. «Але ніякої бійки не було», – відповів лісівник на запитання чи був підтверджений цей факт.
Павло Данильчук поцікавився, хто був у будиночку. Рибчинський відповів, що на цей момент він не знає і з приводу Кватирка запевнив, що його там не було.

З приводу нічних подій у Воротневі громадські активісти вирішили зустрітися із головою Волинської обласної державної адміністрації Олександром Савченко.

«Ми вважаємо, що дії начальника обласного управління, як гілки виконавчої влади по лісовій галузі є недопустимими. Цього конфлікту не було б, якби начальник ВОУЛМГ по-іншому себе повів. Тому ми сподіваємося на вашу реакцію. Можливо, на Державну лісову агенцію надіслати відповідне подання», – звернувся до голови ОДА Павло Данильчук.

Савченко відповів, що знає про інцидент і спілкувався про це із начальниками СБУ та поліції. Він сказав, що має ще розібратися в цій ситуації, лише після цього готовий знову зустрітися із громадськими активістами.