03-03-khmel-735x400 інфекційне відділення

Інфекційне відділення Старокостянтинівської райлікарні влада пообіцяла відремонтувати

Сиплеться стеля. На стінах пліснява. У таких умовах лікуються маленькі пацієнти інфекційного відділення Старокостянтинівської центральної лікарні.
«І грибок, і вікна теж течуть постійно, калюжі, постійно мокро, і холодно тут. Звісно, це не для маленьких дітей умови», – каже мама маленького пацієнта Тетяна.
«Сирість, бачите он, сирість дійсно є там. Навіть погода за вікном трошки так сира і зараз видно, як грибок вже цвіте. І так дитина хвора, і так само ще воно якусь небезпеку несе, це ж грибок», – скаржиться ще одна пацієнтка, теж Тетяна.
Від постійної вологості стіни лічниці сипляться пацієнтам на голови. Доводилося навіть викликати рятувальників.
«В одній із палат, від кварцової лампи і майже до кінця ліжечка, шматок стелі був упав. Якраз на рівні ліжка. Це не в туалеті, це не на коридорі, що у той час там можуть не знаходитися люди, а саме у палаті, де знаходяться діти», – розповідає старша медсестра інфекційного відділення Старокостянтинівської райлікарні Наталя Попельник.
«Це все після дощів, воно відколупується і падає в нас. Тоді ми викликаємо МЧС», – каже завідувач інфекційного відділення Старокостянтинівської ЦРЛ Володимир Кульбаченко.
Активісти громадського руху «Народний контроль» перевіряють довоєнну будівлю. Переконуються – негайної заміни потребує дах, частина якого ще з дерева. Керівник лікарні каже: минулоріч за ремонт покрівлі можна було вкластися у 500 тисяч гривень.
«Враховуючи подорожчання цін на будівельні матеріали та роботи, ця сума десь буде зараз приблизно 800-900 тисяч», – каже головний лікар Старокостянтинівської ЦРЛ Володимир Стіхарєв.
Ремонтувати вікову покрівлю потрібно негайно, доки трухлявий дах не посипався на голови пацієнтів та працівників лікарні, каже громадська активістка Оксана Корнійчук. Разом із журналістами вона йде до голови районної адміністрації з’ясувати, коли влада знайде гроші на ремонт лічниці.
«Ми попросимо Вас взяти на контроль це питання щодо фінансування інфекційної лікарні, у зв’язку з тим, що воно є нагальним, і ми не можемо людям заборонити у цей період, поки буде ремонтуватися лікарня, не хворіти. Ви знаєте, що інфекційні хвороби є найнебезпечніші», – каже активістка «Народного контролю» Оксана Корнійчук.
«Ми виділимо кошти на ремонт інфекційного відділення і проведемо його в сжатий і бистрий строк. Це все буде. Це ми гарантуємо точно, що зробимо», – обіцяє голова Старокостянтинівської райдержадміністрації Михайло Яснюк.