popasna

Інформаційну війну в зоні АТО наразі виграє агресор, – Дмитро Михайлов

У мешканців  «сірої» зони Луганської області є вибір – дивитися українські чи російські канали, та частіше антени спрямовані на сигнал з тимчасово окупованої території.

Про це повідомляє голова Луганської обласної організації  «Народний контроль» Дмитро Михайлов під час поїздки до пошкодженої Попаснянської телевежі.

Він зазначив, що у 10 кілометрах від кордону автомобілісти можуть налаштувати радіо «Перемога», «Козаче» і навіть московський «Маяк».

У Попасній дуже багато супутникових антен, а метрові і дециметрові налаштовані на окуповану територію. Навіть цифрове Т2 йде з Донецька, адже звідти сигнал ретранслює найпотужніша  телевізійна вишка в регіоні.

«Телевежа в Попасній не працює, адже постраждала від вибухів під час бойових дій. Відновлювальні роботи провести можливо, але дуже небезпечно, адже це зона доступна навіть для стрілецької зброї противника», – зауважує Михайлов.

Активіст зауважує, що 2 червня, Парламент ухвалив законопроект №4623, який передбачає  перерозподіл коштів місцевих бюджетів населених пунктів непідконтрольної території із зарахуванням їх до бюджетів Донецької і Луганської областей.

«Хочеться сподіватися, що з цих сотень мільйонів знайдуться кошти для організації стабільного мовлення українських телевізійних і радіоканалів в зоні лінії зіткнення», – каже він.

У Попасній з візитом побували народні депутати, члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, які також відзначили, що без серйозної державної програми неможливо протистояти інформаційній війні, що проводиться агресором.