Калушани просять зупинити впадання річкових вод у Домбровський кар’єр

Це – найбільший у Європі кар’єр калійних солей, що поблизу Калуша. Справжнє природне багатство – нині несе серйозну загрозу для мешканців прикарпаття. Люди б’ють на сполох: якщо не зупинити потрапляти річок у цей кар’єр, екологічного лиха не уникнути. Прикарпатці звернулися до «Народного Контролю».

На Домбровському кар’єрі вже багато років нічого не видобувають. Після того, як його покинули на призволяще, дощі та ріки впевнено розмивають кар’єр. Екологи застерігають: ці процеси незворотні.  Мільйони людей можуть залишитися без питної води.

«Рівень розсолів піднялись до критичного рівня і зараз розсоли попадають у питтєві води і йде в напрямку міста Калуша, а також ріки Лімниця, водозаборів», – пояснює Роман Переймибіда, голова Івано-Франківської ОГО «Грінпіс-Карпати».

Пан Валерій на собі відчув, наскільки небезпечне забруднення питних вод. З криниці у своєму дворі пити не радить нікому.

«Буває як воду відключили, то можна скористатися , просто як водою для змиву. Ну підлогу помити, але я навіть машину не беру звідси мити», – розповідає він.

Екологи запевняють: стабілізувати рівень розсолів у кар’єрі можливо. Активісти «Народного Контролю» із відповідною вимогою звернулися до обласної влади.

«Впродовж найближчих тижнів, місяців ми повинні все таки виробити стратегію і почати виконувати конкретні природоохоронні заходи. Чи то буде стіна в ґрунті, чи то буде відведення ріки, чи одне і друге. Але воно повинно робитися. І ми з цією ініціативою звернулися до міністерства екології, з проханням створити спільну робочу групу», – обіцяє Віктор Клід, директор департаменту екології та природних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації.

Активіст «Народного Контролю» Прикарпаття Андрій Пострильоний: «Ми будемо стежити за вирішенням даної проблеми, як буде проходити фінансування, які будуть створюватися плани для вирішення цієї проблеми, щоби люди змогли спокійно жити в Калуші та окрузі».