Кам’янеччина – перший район в Україні, де реалізовуватимуть Громадський бюджет

Завдяки ініціативі фракції «Народний контроль» Кам’янка-Бузький район став першим в Україні, де реалізовуватимуть Громадський бюджет.

Так, ще у грудні 2017 року фракція «Народного контролю» у Кам’янка-Бузькій районній раді підготувала звернення щодо створення Громадського бюджету у районі. Врешті депутати затвердили Положення про Громадський бюджет та План заходів по його впровадженню, а на сесії районної ради 23 березня передбачили 1 млн грн. на його фінансування у 2018 році.

«Ми тривало працювали над впровадження Громадського бюджету. Готували звернення, саме Положення. Адже це саме та ініціатива, що дозволить залучити громаду до розвитку району.Це інструмент прямої демократії, за допомогою якого громадяни беруть участь в ухваленні рішень щодо розподілу бюджетних коштів. Це частка бюджету району, що може бути використана безпосередньо громадою на реалізацію ініціатив її мешканців. Гроші йтимуть на проекти, які є найважливішими з точки зору мешканців, а не влади», – говорить депутат фракції «Народний контроль» у Кам’янка-Бузькій районній раді Христина Замула.

Для участі у Громадському бюджеті  мешканці району можуть подавати пропозиції вартістю до 100 тис.грн та із підтримкою у щонайменше 25 осіб.

«Ми знаємо, що Громадський бюджету вже вдало працює в кількох містах та областях України та став однією із найкращих місцевих ініціатив. Переконана, що він знайде чимало прихильників і в нашому районі, які активно подаватимуть на конкурс власні проекти», – додає Христина Замула.

Громадський-бюджет-3 (1)