Херсонські активісти рятують обласну філармонію

7 квітня громадська рада разом з активістами «Народного контролю» провели зібрання з колективом Херсонської обласної філармонії у зв’язку з питаннями, які виникли в комісії ХОДА щодо роботи директора та взагалі доцільності існування філармонії. В депутатів обласної ради виникли питання до директора, чому він не займається реконструкцією приміщення для філармонії, чому він не приходить на комісії, та висунули факти депутатів районних рад, що філармонія проводить багато концертів, а гроші, що збираються, не доходять до каси і не йдуть на розвиток філармонії.

На зустрічі директор був обурений такими заявами. Адже вважає, що робить все можливе для того, щоб філармонія могла жити і творити, адже приміщення вони не мають свого, а, як відомо, музика, яку вони несуть в маси повинна звучати в специфічній залі, де є правильна акустика.

«Неодноразово я писав листи про потребу у приміщенні, адже добре розумію, в яких умовах артистам доводиться проводити репетиції, та й взагалі нам постійно доводиться підлаштовуватись під той зал, під те приміщення, де нас «приютили». Але через те, що постійно змінювалась влада, листи втрачали свою інформативність і не були почутими», – зазначив директор філармонії Юрій Іваненко.

Щодо розкрадання грошей за директора відповідають його співробітники.

«Знайшли цапа відбувайло. Людина культурна і досвідчена. Звичайно, він не буде ходити і оббивати пороги, випрошуючи допомогу на реконструкцію будівлі, яку б депутати самі могли відновити. Чи потрібен нам директор – це показують наші зали – вони повні. Він нас всіх об’єднав і тримає вже скільки років. А ми, незважаючи на те, що влада від нас відвернулась, творимо своє мистецтво і показуємо його людям. Якби був поганий директор, не було б у нас гарних артистів, і ніхто не ходив би на наші концерти», – кажуть співробітники філармонії.

Директор конкурс пройшов, більшість людей за нього проголосувала, але депутати почали підозрювати його у корупційних махінаціях. Між тим, коли громадськість зверталась до голови обласної ради з проханням надати можливість філармонії виступити перед засіданням, обласна рада навіть не надала своєї відповіді.

20170407_092112

Для того, щоб громадськість змогла вивчити всі сторони і дізнатись, хто говорить правду, а хто замилює очі, необхідно провести незалежний аудит. Для цього звертаємось до всіх, хто не байдужий до культури та розвитку обласної філармонії. Щоб вирішити питання про надання допомоги в проведенні аудиту для прозорості роботи філармонії, залишаємо реквізити рахунку:

ЄДРПОУ 39400576

Благодійна організація «Благодійний фонд розвитку «Берегиня»

р/р 26003300629220 у філії – Херсонське обласне управління ПАТ «Державний ощадний банк України»

МФО 352457

У призначені платежу обов’язково вказувати мету благодійного внеску.

Тел. +380503901377 Гурківський Валерій Васильович

В кого є ідеї щодо благодійних акцій або інших методів зібрання коштів, пишіть на наші сторінки в соцмережах: VK і Facebook.