Хто відповість за смерть дитини в Житомирському перинатальному центрі

До Житомирського осередку «Народного контролю» звернулася жінка, яка втратила свою новонароджену дитину. На її думку вині в цьому лікарі Житомирського обласного перинатального центру.

Весь період вагітності жінка почувала себе добре. У лікарів не було жодних зауважень або нарікань з приводу протікання її вагітності. 6 жовтня 2017 року вона прибула до житомирського обласного перинатального центру із симптомами, що були схожі на перейми. Її було оглянуто лікарем і зроблено висновок про те, що пологи будуть проходити природним способом.

18 жовтня орієнтовно о 4 годині ночі черговий лікар прийняв рішення перевести її до пологового відділення, у зв’язку з тим, що скоро мали початися перейми. В ході пологів лікарі прийняли рішення про використання методу Кристеллера, який полягає у фактичному видавлюванні плоду і є забороненим. Як стверджує жінка, дитину було вилучено із застосування вакууму. В результаті, дитина народилася із рядом важких діагнозів, зокрема з асфіксією важкого ступеня в пологах, набряком головного мозку, судомним синдромом ДН третього ступеня центрального генезу, пологовою травмою третього шийного хребта, субапоневротичним крововиливом  у потиличній дільниці. Після пологів дитину забрали до реанімації, а 23 жовтня лікарі констатували смерть.

Жінка стверджує, що до пологів було проведено два консиліуми (10 жовтня та 17 жовтня), про які її не було повідомлено. Крім того, на консиліумі, котрий відбувся 17 жовтня було поставлено діагноз «великий плід», що на думку жінки мало бути підставою для вибору іншого способу пологів, який би не завдав травматизму її дитині.

На думку жінки, причиною смерті її новонародженої дитини є халатність лікарів, які були причетні до пологів. Після смерті дитини вона зверталася до головного лікаря з вимогою провести службове розслідування, однак жодних дій, спрямованих на виявлення винних посадових осіб, не було вчинено.

Також жінка звертає увагу на те, що лікарі перинатального центру порушували етичні норми, висловлюючи образи щодо неї та обставин смерті її дитини.

Дмитро Добродомов направив депутатське звернення до виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я України, голови Житомирської обласної державної адміністрації, начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області, прокурора Житомирської області  з проханням провести розслідування за фактом смерті дитини та в разі наявності складу кримінального правопорушення притягнути винних у смерті дитини осіб до передбаченої законом відповідальності.