Київ зекономить АЖ 1000 гривень, придбавши трамваї у Польщі, а не у Львові, – блог Дмитра Добродомова

Сума замовлення складе понад 1,8 млрд грн, а Україна втратить 400 млн грн податків, які б повернулися в бюджет, якби замовили українські трамваї.

Згідно з результатами аукціону в системі ProZorro другий учасник аукціону львівський «Електрон» запропонував трамвайні вагони за 1 млрд 813,200 млн грн, не знижуючи ціну під час торгів. А PESA спочатку пропонувала трамваї за 1 млрд 846,416 млн грн, потім пропозицію знизила на 1000 грн від пропозиції «Електрону» та виграла тендер.

Таким чином середня вартість одного трамваю складе 45 млн 329 тис. грн, а київська влада зекономила по 25 грн на одному трамваї.

Проте в мене просте питання: а хто у нашій владі думає про національні інтереси, про підтримки українського вітчизняного виробника, про стимулювання українського бізнесу?

Ці 1, 8 млрд – це сотні робочих місць, які втратили українці, це близько 400 млн тих же податків, які втратить наш бюджет. Говорячи у своїх палких виступах про патріотизм, наша влада забуває ним керуватися, коли витрачає наші з вами гроші. Такими рішеннями вони просто вбивають бізнес в Україні.

В цю ситуацію негайно мають втрутитися прем’єр-міністр та президент України.

“Народний контроль” готовий доплатити 1000 грн різниці, аби ці гроші лишилися в Україні. Ми стоїмо на позиції розвитку національних підприємств. Я переконаний, що в теперішній економічній ситуації українська влада мусить акумулювати гроші всередині держави. Це розвиток бізнесу, збереження робочих місць та податки, які повертаються в бюджет.

Відповідний план розвитку української економіки вже має «Народний контроль», і ми подамо його вигляді законопроектів.