Ківерчани судилися з виборчою комісією через несправедливе формування округів

Сьогодні, 21 листопада, у Волинському окружному адміністративному суді відбувся розгляд позовної заяви виборців міста Ківерці Андрія Медвідя, Анни Мовяк та В’ячеслава Гордіюка.
Позивачі вважають, що Ківерцівська міська виборча комісія порушила 4-ий пункт статті 17 закону «Про місцеві вибори», утворивши непропорційні виборчі округи. Так, різниця між деякими округами складає 556 виборців: у найменшому – 230, у найбільшому – 786.

«Голос виборця має різну вагу у сформованих комісією округах. Один голос виборця малого округу прирівнюється до трьох голосів виборців, які проживають на великому окрузі. Я вважаю, що так порушується конституційне право людей на рівні можливості обирати і бути обраними. Комісія відступила від принципу приблизної кількості виборців у територіальних округах», – зазначила у своєму виступі в суді жителька Ківерців, депутат Луцькради від «Народного контролю» Анна Мовяк.

Утім, суд не задовольнив позов, акцентуючи увагу на тому, що на округах, де виборцями є Мовяк, Медвідь та Гордіюк, виборчі права не порушені.

«Ми намагалися захистити інтереси усіх виборців нашого міста, які проживають на великих виборчих округах, де кількість мешканців понад 700. А через таке несправедливе формування може виникнути ситуація, що великі округи не матимуть представництва у раді», – зазначив правозахисник, ківерчанин Андрій Медвідь.

Зокрема зазначимо, що у протоколі комісії про утворення багатомандатних виборчих округів з виборів депутатів Ківерцівської міської ради йдеться, що на формування округів вплинула думка міського голови та голів сільських рад. Виходить, що у роботу комісії втрутилися місцева влада.