Княгининівська громада розірве договір, якщо луцька влада не наведе лад на сміттєзвалищі

Луцьке сміттєзвалище, розташоване на території села Брище Княгининівської сільської ради, розростається за межі орендованої території. Дорога до полігону перетворилася на сміттєвий «тунель», а поряд у лісопосадку зливають отруйний фільтрат.
Б’ють на сполох депутати сільської ради та місцеві жителі, які не хочуть жити поряд із зоною екологічного лиха. Про це вони пишуть у соціальній мережі Facebook.

«Місто орендує невелику частину під полігон, а засмічує утричі більшу територію. Експлуатація полігону ведеться з порушеннями: вчасно не робиться пересипання ґрунтом сміття, яке має затримувати фільтрат і сміття, не має нормального захисного валу, фільтрат тече річкою у наші поля, де потрапляє у воду, яку ми п’ємо. У Брищі за минулий рік померло 5 людей від онко», – пише депутат Княгининівської ОТГ Алла Жупанюк.

Ще одна обраниця громади Анна Войтюк розповіла, що з проблемою зверталися до Луцької РДА. У стінах ради з’ясували, що Державна екологічна інспекція провела перевірку: виявила низку порушень екологічного законодавства та склала припис Луцькій міській раді щодо їхнього усунення.

«Домовилися про те, що ми зі свого боку колегіально звертаємося до Луцької міської ради з вимогою щодо усунення вказаної проблеми та повідомляємо про свої наміри ініціювати розірвання договору. Ідемо на чергову сесію Луцької міської ради, щоб озвучити та обговорити наше звернення. Тарас Яковлев також зустрінеться з міською владою та озвучить наші подальші спільні наміри звертатися до суду щодо розірвання договору оренди», – повідомила депутат.

Також зауважила, що княгининівська влада самоусунулася від розв’язання цієї проблеми.
Зазначимо, що «Народний контроль» неодноразово ставив питання щодо критичної ситуації на полігоні у Брищі на порядок денний.

Фото Алли Жупанюк