Коледжі може спіткати доля профтехучилищ, — Жигальський

Міносвіти затягує з вирішенням майбутнього коледжів і технікумів, хоча в Законі України «Про освіту» передбачена фахова передвища освіта, що має регулюватися окремим законом. Поки тривають дискусії, уряд почав передавати фінансування та майно коледжів і технікумів на місцевий рівень. Тож ці навчальні заклади може спіткати доля профтехучилищ, які свого часу опинилася на межі виживання та закриття.

«Ми боремося за надання коледжами і технікумами практико-орієнтованої вищої освіти короткого циклу, що відповідає п’ятому рівню Міжнародної стандартної кваліфікації освіти. Це реалізовано у багатьох європейських країнах. Ми за те, щоби фінансування таких навчальних закладів було багатоканальним, у тому числі з держбюджету, якщо засновником закладу є МОН України. Також не можна прирівнювати рівень фахової підготовки, який надають медичні, педагогічні, технічні та інші коледжі й технікуми до підготовки фахівців із робітничих професій, яку здійснюють заклади профтехосвіти», — вважає депутат від «Народного контролю» в Козівській райраді, викладач Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя Юрій Жигальський.

Освітянські спільноти, випускники, роботодавці все ще сподіваються на ухвалення Закону України «Про фахову передвищу освіту», допрацьований проект якого зареєстрований у Верховній Раді. Бо якщо цього не відбудеться, то Україна втратить у процесі «реформування» одну з дуже потрібних на ринку праці ланку фахової освіти.