Комітет охорони здоров’я розробив пакет альтернативних законопроектів до медичної реформи, – Мусій

Законопроекти підтримані рекомендовані Комітетом до внесення в парламент, але їх розгляд блокує керівництво Верховної ради.

Про це  в ефірі телеканалу «Еспресо» заявив депутат групи «Народний контроль», заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ Олег Мусій.

«Коли я був міністром, моя команда розробила концепцію  реформування медицини в Україні. Вона лягла в  основу семи фундаментальних законопроектів щодо реформування галузі. Їх співавторами є 10 депутатів-членів Комітету з різних партій. Але ці законопроекти лежать без розгляду вже третій рік»,  – констатував він.

Мусій додав, що запропонована урядом так звана медична реформа містить значні корупційні ризики та ризик різкого зменшення доступності медичного обслуговування для простих українців.

«МОЗ пропонує створити Нацагенцію здоров’я, яка мала б контролювати якість надання послуг, а також отримає монополію на закупівлю ліків. Фінансування агенції – майже 100 млрд грн. Керівник призначатиметься «вручну» прем’єр-міністром. Це серйозна корупційна загроза, адже не може структура з таким бюджетом контролювати сама себе», – сказав нардеп.