Компостери для опалого листя потрібно встановити у всіх парках Львова, – Оршак

У Львові планують встановити компостери для опалого листя у всіх парках, а з часом і локально по усіх мікрорайонах міста.

Таку можливість голова депутатської екологічної комісії Львівської міської ради, депутат фракції «Народний контроль» Ірина Оршак обговорила з в.о. директора Департаменту поводження з ТПВ Сергієм Салом.

«Ще у вересні під час сесії у запиті я запропонувала мерії напрацювати альтернативні палінню і доступні варіанти утилізації опалого листя, сухої трави у Львові, адже часто люди просто не знають, що робити з такими відходами. І вже зараз маємо перші результати. Минулого тижня працівники «Львівспецкомунтрансу» власноруч виготовили та встановили компостер. Цей резервуар наповнюватимуть опалим листям», – говорить Ірина Оршак.

Утім, за її словами, очевидно, що один резервуар – це надто мало для Львова. Відтак вона пропонує, аби компостери встановили у всіх парках міста, а надалі – в кожному мікрорайоні.

«І, звісно, прошу мешканців проявити свідомість і також долучитися до життя в еко-стилі. Комунальники готові надати поради і рекомендації, як виготовити такі компостери у домашніх умовах. Маємо розуміти, що стан екології в місті – це результат нашої діяльності і ставлення до навколишнього середовища. А паління листя чи трави – це, передусім, шкода нашому здоров’ю, здоров’ю наших дітей», – наголосила Ірина Оршак.