Комунальники обіцяють перебудувати каналізацію у будинку на Львівському шосе, 18/2

Упродовж  майже 30 років підвал третього під’їзду будинку, що на Львівському шосе 18/2, не  висихає. Каналізація в аварійному стані. Комунальники не реагують на звернення мешканців.  Відтак зневірені люди звернулись до «Народного контролю».

Попри те, що Людмила з родиною живе у будинку недовго, вже двічі була змушена ремонтувати квартиру.

 «Щотижня, з весни по осінь, я телефоную комунальникам, щоб чистили каналізацію, підвал, який постійно затоплює. Натомість головний інженер ЖЕКу посилав нас куди подалі. І «до побачення», і «вільні», –  все що завгодно ми уже чули. Сантехнік, якого викликали додому вже не знає, як нам допомогти. Ремонт робити марно – зробили, але сирість, сморід не зникли»,  – бідкається мешканка з Львівського шосе, 18/2 пані Людмила.

Про незручності говорять й інші мешканці будинку: «Сморід жахливий. Вдома мала дитина постійно хворіє через сирість. Навіть вазони  не хочуть рости», – додає пані Любов.

«Затоплює підвал, а ЖЕК і «Водоканал» говорять, що то не їхній клопіт», – обурюється місцева мешканка пані Зоя.

На думку жителів будинку, проблема виникла через погано влаштовану каналізацію: труба стоїть не правильно, тому її треба не чистити, а переробити.

На зустріч активістів «Народного контролю» із мешканцями будинку приїхали  і комунальники.  Винуватців каналізаційного апокаліпсису заручники багатоповерхівки ледь не роздирають на шматки, адже за 30 років втомились слухати обіцянки.

Разом із координатором «Народного контролю» у Хмельницькому Миколою Мельником майстер ЖЕКу оглянув квартири на першому поверсі, а потім і сам підвал.

«Каналізація збудована неправильно, нахил дуже малий, саме тому вода застоюється», – описав ситуацію майстру Микола Мельник.

Наразі майстри взялися чистити каналізацію, хоча погодилися: труба треба перемонтувати. Чи вдасться це зробити найближчим часом, «Народний контроль» зʼясовував у «Хмельницькводоканалі».

 «Вам виділена певна сума коштів для заміни каналізації. У будинку на вулиці Львівське шосе, 18/2 каналізацію треба повністю переробити, щоб був нормальний стік.  У місцевого ЖЕКу горять плани з облаштування прибудинкової території, на що також виділені кошти. Але вони  не можуть нічого роботи, бо їх гальмує ваша структура», – заявив координатор «Громадського руху «Народний контроль» у місті Хмельницькому Микола Мельник  керівництву «Хмельницькводоканалу».

 «Реальний термін – два тижні, щоб приступити до виконання будівельно-монтажних робіт по цій каналізації», – повідомив головний інженер МКП «Хмельницькводоканал» Станіслав Міхалець.