Конституцію потрібно виконувати, а не переписувати, – Добродомов

Кожен новий президент намагається переписати головний закон країни під себе.

Про це заявив лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов в ефірі політичного ток-шоу «Український формат» на телеканалі NewsONE.

«Кожних виборів кандидати в президенти обіцяють нам чергове покращення: усі доходи зростуть, а усі податки знизяться. Проте, жоден не говорить, що змінюватиме Конституцію. Але коли приходить до влади, то починається переписування головного закону, кожен президент робить це під себе: аби розширити повноваження, чи призначити кума на якусь посаду. Над Конституцією щодня знущаються: президент, парламент, уряд. Чого вартує лише бюджет на 2017 рік, який порушив 11 статей головного закону. Зокрема, щодо позбавлення соціальних гарантій українців, перекладання фінансування медицини та освіти на місця. Але владі це не завадило його ухвалити», – розповів нардеп.

Добродомов додав, що «Народний контроль» звернувся до Конституційного Суду з вимогою визнати неконституційним цей бюджет.

«Ми звернулися ще у лютому 2017 року, але лише тиждень тому я отримав ухвалу суду. КСУ відмовився відкрити провадження у цій справі, бо начебто ми недостатньо обґрунтували порушення Конституції. Порушення 11 статей – це замало обґрунтування. Знаєте, проблема далеко не Конституції. Її потрібно виконувати, а не постійно переписувати», – наголосив він.