Корупційні суди можуть нівелювати результати розслідувань НАБУ, – Добродомов

Якщо судова реформа обмежиться  лише запропонованими  Президентом змінами, то у майбутньому всі найгучніші розслідування «вбиватимуться» рішеннями корумпованих судів.

Про це в ефірі «Подробиць тижня» повідомив секретар Антикорупційного комітету, лідер «Народного контролю»  Дмитро Добродомов.

«Наразі нам пропонують реформу без реформи. Проект змін до Конституції у частині правосуддя дуже слабкий і не веде до реальних змін. Така «реформа» завершиться нічим – як то сталося із реформою прокуратури», – вважає парламентар.

За словами Добродомова, реальна судова реформа повинна передбачати звільнення усіх суддів та ретельну їх переатестацію. Також потрібно створити новий антикорупційний суд з прозорим конкурсом.

«За два роки в Україні сотні суддів не пройшли переатестацію. Вони залишаються на роботі, не проводять судових засідань, але отримують чималу зарплатню. Хіба це очищення системи?», – говорить Добродомов.

За його словами,  зараз судова реформа  «загрузла»  в Парламенті.

«Запропонований  Президентом законопроект навряд чи набере необхідні 300 голосів. А зі старими корумпованими судами  усі здобутки, які має показати новостворене НАБУ, будуть «розбиватися» «справедливими» рішеннями», – резюмував Добродомов.