IMG_2119

Крадіжку комунального майна вивчатимуть депутати Львівської міськради

У Львівській міській раді депутати утворили Тимчасову контрольну комісію, яка вивчатиме передумови, що призвели до масштабної крадіжки комунального майна. Також комісія  перевірятиме, чи не було при цьому службових зловживань чиновниками управління комунальної власності.

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні, 18 травня, на сесії Львівської міської ради.

Як пояснив ініціатор та автор проекту ухвали, керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук, сьогодні важливо боротися не лише з наслідками так званої «афери століття», а докопатися до її причин. Це дозволить попередити подібні випадки майбутньому.

«Необхідно ретельно вивчити історію кожного вкраденого у львів’ян комунального об’єкту. Чи був він в оренді, якщо так, то скільки часу, чи був розірваний догорів оренди, чи існувала технічна документація на приміщення. Ще один важливий момент – чи було зареєстроване право власності на нерухоме майно в державному реєстрі прав власності на нерухоме майно, і, відповідно, чи було воно на баланс якогось із міських структурних підрозділів. Перевірити це нескладно, адже відповідний реєстр ще з 2012 року діє в електронному вигляді», – говорить депутат.

За його словами, важливо виявити усіх винуватців «афери». Зокрема, насторожує, що чиновники управління комунальної власності, в чиї обов’язки входить інвентаризація, збереження  та використання майна, упродовж років не помічали, як незаконно відчужують власність громади.

«Можемо мати, щонайменше, неналежне виконання своїх службових функцій. Ба більше – злочинну бездіяльність чи сприяння майновим аферистам. Тож одне із наших головних завдань – перевірити виконання посадових обов’язків працівниками управління комунальної власності під керівництвом Інни Свистун», – наголосив Веремчук.

Також він додав, що діяльність ТКК буде максимально відкритою та прозорою. Результати її роботи будуть обов’язково опублічені.