Кривавий хостел: чи бути бізнесу на кістках?

Луцьк завжди славився історичною спадщиною. За підрахунками фахівців, тут є 88 пам’яток архітектури, 23 з яких – національного значення. Більша частина цих раритетів зосереджена у Cтарому місті – це церкви костели, синагога, замок і, звісно, Свято-Архангельський монастир. Хоча останній такий статус набув зовсім нещодавно.

Обителлю для монахів споруда на Кафедральній стала у наші дні. А в 17 столітті в її стінах містився орден бригідок, пізніше, під час Другої Світової і в повоєнний період – діяла в’язниця НКВС. Тут знайшли свою смерть тисячі людей. Це священнослужителі, патріотично налаштована молодь, селяни, представники інтелігенції. На місці розстрілу поставили хрест, розбили меморіальний комплекс.

Лучани уже звикли, що у червні жертв радянського режиму традиційно поминають молитвою і жалобною ходою. Та вже незабаром там, куди несуть квіти і уклінно схиляють голови, може постати… хостел. Проект реалізує Волинська єпархія УПЦ КП. Така звістка викликала бурхливі обговорення і навіть вилилась у петицію до чиновників. То бути чи ні бізнесу на кістках, з’ясовував «Народний контроль».